Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:01

У дитини не складаються відносини з вітчимом

Я з першим чоловіком розлучена вже два роки, синові від першого шлюбу п’ять років. Два місяці тому я знову вийшла заміж. Син негативно відреагував на нового тата, замкнувся, не хоче з ним розмовляти, може грубо відповісти. Я намагаюся якось налагодити відносини сина з вітчимом, але бачу, що все тільки ускладнюється. Син не хоче з ним нікуди ходити, часто згадує рідного батька, хоча той дитину взагалі бачити не хоче, і вихованням ніколи особливо не займався. Як мені допомогти своїм чоловікам звикнути одне до одного?

Для того, щоб відповісти на ваше питання, не вистачає інформації. Наприклад, важливо знати, як познайомилися ваш сьогоднішній чоловік і дитина? Як складалися відносини дитини і рідного батька? Чи бачаться вони зараз і як часто?

Щоб відносини дитини і вітчима склалися гармонійно, будувати їх потрібно починати ще задовго до того, як новий чоловік з’явиться у вашій квартирі. І не потрібно дуже форсувати події. Дитина повинна звикнути до нової людини, яка тепер займатиметься її вихованням. Спершу хай просто побудуть поряд, постежать один за одним, перестануть боятися, почнуть потроху спілкуватися, через деякий час можна придумати і якусь спільну справу для чоловіків, разом куди-небудь сходити. Похід у цирк, гості, виїзд за місто — не тільки покращують настрій, але і зближують людей. Не потрібно завчасно приголомшувати дитину звісткою, що це його новий тато і незабаром він житиме з вами разом.

До речі, дуже важливий момент — як ваша дитина називатиме вашого нового чоловіка. У нашій культурі традиційно прийнято, щоб чоловіка в сім’ї дитина називала татом. Але для дитини, яка звикла спілкуватися зі своїм справжнім батьком і щиро не розуміє, чому цей чужий дядько теж повинен називатися татом, така вимога може виявитися подібною до стресу. Тому хай краще дитина звертається до чоловіка на ім’я.

Не допускайте порівняння рідного батька і вітчима у присутності дитини. Цим часто грішать мами: «Ось дядько Мишко на відміну від твого тата…» Дитина ображається і дуже переживає, тому що, незважаючи ні на що, все-таки дуже любить рідного батька.

Якщо ви перешкоджаєте зустрічам дитини з рідним татом, це може викликати негативне ставлення до вітчима, якого дитина сприйматиме як причину, що заважає їй нормально спілкуватися з близькою людиною.

Багато мам цікавляться, в якому віці дитина краще звикатиме до нової людини. Як правило, найлегше процес пристосування відбувається у віці до трьох років. А ось для дітей від трьох років новий тато сприймається вже не просто близьким дорослим, він повинен завоювати свій авторитет і любов дитини, чимось зацікавити. І тільки потім він матиме право щось вимагати, сварити чи карати. Інакше через деякий час він ризикує почути: «Ти мені ніхто і не маєш права мною керувати».

Що ж до ваших чоловіків, то вам потрібно набратися терпінням і ви -явити навички дипломатії. Хай хлопчик спілкується і з рідним татом, і з вітчимом. Не чекайте, що вже завтра стосунки налагодяться, і все буде добре. Попереду у вас роки копіткої праці.