Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:19

У моєї дитини дисграфія

Що таке дисграфія ?Моїй дитині (шість із половиною років) у школі вчителька поставила такий діагноз, тому що вона дуже некрасиво пише в прописах. Хто з фахівців може мені допомогти?

Не панікуйте. Цю проблему в першому класі ще можна виправити. Психолог, логопед і вчитель — союз цих фахівців і ще ваша старанна робота допоможуть дитині навчитися правильно писати. Ви не описали особливості розвитку і поведінки дитини, те, як саме вона пише, які особливості її мовлення і письма. Тому відповідати доведеться у дуже загальних рисах. Швидше за все, вам доведеться відвести дитину до фахівця, тому що консультувати віртуально в такому питанні не вийде.

Розберемося, що ж таке дисграфія насправді. Дисграфія (графо — пишу, дис — розлад) визначається як специфічне і стійке порушення процесу письма, обумовлене відхиленнями в діяльності тих аналізаторів, які відповідають за процес письма. Спостерігатися вона може як у дітей, так і у дорослих. Симптоми дисграфії — це специфічні або повторювані помилки на письмі, причому помилки ці не пов’язані з незнанням правил граматики. У чому специфіка помилок? Вони з’являються саме там, де, здавалося б, допустити помилку взагалі неможливо. Наприклад, замість слова ЖУК дитина пише ЗУК, замість ВІКНО — ІКНО. Є пропуски, заміни букв, недописування слів і злиття їх в одне довге слово. Найбільш часто трапляються ось такі форми дисграфії:

1)    коли дитина погано диференціює звуки мови на слух і, відповідно, плутає їх при письмі;

2)    коли дитина неправильно вимовляє деякі слова і замінює звуки в усному мовленні і це так само переноситься на письмо (ЛАКЕТА — РАКЕТА);

3)    коли дитина погано засвоює зорові образи букв, букви здаються їй схожими одна на одну;

4)    коли дитині важко в мовному потоці виділити окремі пропозиції і слова, тому зливає їх разом;

5)    змішана форма дисграфії, коли поєднується кілька порушень.

У вашої дитини, швидше за все, слабо розвинена дрібна моторика руки. Тим більше що в першому класі діти ще не пишуть під диктування, а займаються копіюванням і списуванням букв або слів. Якщо ви помічаєте, що дитині складно застібати дрібні ґудзики, шнурувати шнурки, вирізувати ножицями дрібні деталі, акуратно розфарбовувати розфарбовки, то тоді вам необхідно зайнятися саме розвитком дрібних м’язів руки малюка. А вже підтвердження діагнозу, який учитель, у принципі, не може ставити, залиште фахівцям, які на цьому, справді, знаються.