Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:03

У нас конфлікти з батьками через виховання дитини

Ми живемо разом із батьками, й у нас постійно виникають конфлікти через виховання дитини. Доньці сім місяців, нібито не так багато питань виникає, але бабуся і дідусь постійно вважають за доречне порадити: в якій воді купати, чим краще годувати, як одягти на вулицю, як навчати. Коли я прошу їх не втручатися, вони ображаються. Що нам робити ?

Ідеальний варіант у вашій ситуації — жити окремо. У будь-якому випадку, навіть якщо справа не стосується виховання дитини, коли дві сім’ї живуть на одній території, між ними обов’язково виникають конфлікти. Це цілком зрозуміло, адже сім’я батьків з усталеною системою відносин не може і не повинна бути схожа на молоду сім’ю дітей. Лише зрідка трапляються такі бабусі й дідусі, котрі, живучи з дітьми в одній квартирі, надають їм повну свободу дій у вихованні дитини. Через це вам краще все-таки вирішити квартирне питання.

конфлікти з батьками через виховання дитиниЗвичайно, ваші батьки дуже втішені появою внучки, і їм, безперечно, хочеться поділитися своїм життєвим досвідом і застосувати його на практиці. Недобре те, що, напевне, вони не дуже дослуховуються до вашої думки. Це може відбуватися тоді, коли вони не бачать вас батьками, а ще й досі ставляться до вас, як до безпорадних дітей. Поговоріть із ними про це, розкажіть про свої педагогічні принципи і погляди, поясніть, чому ви хочете, наприклад, загартовувати малюка, чому ви не укутуєте його, збираючись на вулицю… Водночас, щоб не розпалювати конфліктів, намагайтеся не критикувати позицію батьків, просто поясніть їм, що ви не обов’язково повинні думати так само, як вони, і саме ви відповідаєте за виховання вашої дитини. Можете розподілити обов’язки: приміром, дідусь чи бабуся можуть гуляти з малюком, а ви будете купати його і годувати. Ваша позиція повинна бути простою і чіткою: я — батько і вважаю, що роблю для своєї дитини добре. Та я не заперечую допомоги і порад своїх близьких. І все ж таки остаточне рішення завжди повинно бути батьківським.