Дата публикации записи:

26 Ноябрь, 2013 в 16:39

Хліб і крупи

Хліб і крупи — основні постачальники рослинного білка і вуглеводів — крохмалю. Кількість хліба в раціоні дитини може змінюватися залежно від характеру основної їжі.

Для дітей молодшого віку — не більш ніж 100—150 г на день. Дітям раннього віку починають давати хліб спочатку вищих сортів борошна, поступово, у міру вдосконалення шлунково-кишкового тракту дитини, замінюючи його хлібом нижчих сортів борошна. Чим нижчий сорт борошна, з якої виготовлений хліб, тим він багатший на цінні для організму мінеральні речовини. Наприклад, дитині віком 2 роки рекомендують давати до обіду шматочок житнього хліба.

У крупах міститься від 9 до 13 % рослинного білка. Вівсяні пластівці містять багато білка й жиру, вони багаті на солі заліза. Гречана крупа містить вітаміни групи В і солі заліза. Рис містить мало білка, але при цьому легко перетравлюється і засвоюється. Майже всі крупи містять багато фосфору й недостатню кількість солей кальцію. Для того щоб у харчуванні дітей дотримувалося правильне співвідношення цих двох елементів, усі крупи слід варити на молоці.

Із рисом та ж історія, що і з цукром. У науково-популярній літературі ще сто років тому писали, що найкраще використовувати жовтий, неочищений цукор, й не «відскоблений дочиста». Проте де сьогодні можна знайти такий цукор? Наша промисловість як випускала білий, так і випускає. Втім, цукор можна замінити медом, сухофруктами або просто обмежити його вживання. На щастя, з рисом ситуація дещо краща: бурий рис є в магазинах. Ось тільки як привчити до нього дитину? Оболонка його, порівняно з білим, дещо грубувата для дитячого шлунка. От як я привчала свою внучку: спочатку варила рисові каші з 1/4 частиною бурого рису, потім з 1/2 і так далі, поки повністю не перейшли на бурий рис.