Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:17

Чи впливає вибір імені дитини на її долю?

Раніше ім’я дитини обирали в церкві. А тепер батьки самі визначають, як назвати дитину. Чи правда, що обране ім’я накладає відбиток на долю людини ? Що психологи думають з цього питання ? Чи є імена нещасливі?

Уявіть, що наші давні прапрапрадіди, справді, надавали величезного значення вибору імені дитини. Для них це було не менш важливою подією, ніж побудова житла. Вважалося, що саме ім’я усе життя є людині оберегом від поганих очей і темних сил. Іноді дитині давали навіть два імені — одне, під яким його буде знати усе оточення, й інше,- відоме лише матері і дитині, котре і береже її від усілякої напасті.

Сучасні психологи вважають, що звучання власного імені впливає на формування характеру людини, особливо у перші роки її життя. Багаторічні дослідження характерів людей, які мають однакові імена, показують, що у них спостерігається подібність як позитивних, так і негативних рис характеру.

вибір імені Ім’я — це найперший подарунок, котрий батьки дарують своєму малюкові. Тут кожна сім’я іде своїм шляхом. Хтось покладається на соціальні пріоритети — називати дитину іменем відомого політичного діяча, улюбленої актриси — було модно в усі часи. Хтось називає дитину на честь тата чи дідуся-бабусі. Хтось, як раніше, керується церковними канонами.

Є багато книг, які пояснюють не лише значення імен, але й поєднання імені й імені по батькові. Психологи й астрологи прогнозують їх носіям здоров’я, успіх чи неуспіх у бізнесі, щастя в особистому житті. Є немало інформації про психосемантичний вплив окремих букв імені на людини.

Щодо нещасливих імен, то можна лише сказати про гармонійність чи дисгармонійність того чи іншого імені. Коли мама і тато вибирають ім’я для дитини, то вони повинні обов’язково враховувати милозвучність імені і прізвища, щоб у цьому поєднанні не було великого нагромадження голосних букв. Не можна, щоб навіть найкраще ім’я дисонувало із прізвищем дитини. Даючи малюкові екзотичне ім’я, батьки повинні замислюватися над тим, як буде почуватись їхня дитина, спілкуючись із людьми.