Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:16

Чи віддавати агресивну дитину на карате?

Віддали синочка (шість років) на карате. А шкільний психолог сказав, що він у нас дуже агресивний, тому йому такий спорт протипоказаний. Щодо агресивності я згоден, син, і справді, б’ється з усіма. Але я вважав, що на карате вчать самооборони, і навпаки, його агресія знайде вихід. Психолог же радить плавання або інший більш спокійний вид спорту. Як вчинити?

Тут все дуже індивідуально. Ну, по-перше, раз ваш син вже відвідує спортивну секцію з карате, ви можете прослідкувати, чи стає він більш агресивним після тренувань чи, навпаки, поводиться спокійніше. Якщо правильне друге, то тренування поки що можна продовжувати. Але при цьому потрібно розібратися, звідки ж береться агресія в поведінці сина.

Чи віддавати агресивну дитину на каратеСправді, думка, що секції бойового мистецтва підвищують дитячу агресивність, є. Буває і так, що малюк, освоївши кілька прийомів на тренуванні, вийшовши зі спортивного залу, тут же намагається їх випробувати. Він починає зачіпати друзів, кривдити тих, хто не може захиститися. Але все залежить від того, чого навчає дітей тренер. Чи говорить він про те, що застосовувати свої знання для того, щоб образити слабкого, дитина просто не має права? Посидьте на тренуваннях і подивіться, чого вчать вашу дитину. Як правило, мудрий і досвідчений тренер ніколи не обмежується просто показом і відпрацюванням прийомів. Він ще і допомагає дитині в його духовному становленні. У східному єдиноборстві багато філософії, і кожний напрям керується гуманними і правильними принципами. Наприклад, от як звучать правила таеквондо: «Будь вірний своїй країні. Будь вірний своїм друзям. Поважай старших».

Тому врахуйте всі «за» і «проти» і поставтеся до питання вибору спортивної секції розважливо і з урахуванням особливостей саме вашої дитини.

Дивись більше