Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:14

Чи допомагати дитині виконувати домашнє завдання?

Дочка ходить у перший клас. У групі подовженого дня я її не залишаю, тому уроки вона робить удома. Звичайно, я стараюся цей процес контролювати і допомагати. Але дочка пише дуже повільно, часто відволікається, і я, врешті-решт, втрачаю рівновагу й починаю кричати. Дочка плаче, нервується, я теж нервуюся. У результаті минула тільки половина першого класу, а у неї вже стійке небажання виконувати домашні завдання. Може, хай сама їх виконує?

Малюки-шестирічки все-таки ще потребують допомоги дорослих при виконанні домашніх завдань. Причому допомога ця особлива. Ви не повинні щось робити за дитину, критикувати те, як саме виконується завдання. Усе це — завдання вчителя. Першокласникові, справді, ще дуже важко стежити за часом, довго зосереджувати свою увагу. Тому дорослий повинен стежити, щоб дитина не відволікалася, обмежувати час на виконання того чи іншого завдання. Причому кінцева мета — навчити дитину працювати самостійно. Іноді доводиться набиратися терпінням, адже виходить у дітей усе це не відразу.

Якщо ви не можете стримуватися, кричите на дитину, дуже критично ставитеся до її роботи, тоді вам краще взагалі відмовитися від такої допомоги. Вона не принесе користі, а тільки виробить у дитини стійке небажання не тільки виконувати домашні завдання, але й взагалі навчатися.

Спробуйте залишати дівчинку в групі подовженого дня, іноді спільне виконання домашнього завдання дитині дається значно легше, ніж робота наодинці. Якщо і в групі подовженого дня вона дуже відволікатиметься, тоді запросіть учителя для виконання домашніх завдань. Людина нейтральна, для якої виконання домашніх завдань буде просто роботою, не буде кричати на дитину і розказувати вашій дочці, що вона нічого не вміє. Поступово дівчинка навчиться працювати самостійно, і ви зможете просто перевіряти правильність виконання або відповідати на питання, що виникають.