Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:50

Чи можна прищепити дитині любов до читання?

Моїй старшій доньці вже 12 років, і вона зовсім не любить читати. Я вважаю, що це результат нашого неправильного виховання, ми не змогли чи не зуміли прищепити їй любов до читання. Другій доньці поки що два роки і хотілося б дізнатися, чи можна дитину привчити читати, прищепити їй любов до книг. Чи існують якісь спеціальні методики, прийоми, які нам допоможуть?

Часто доводиться чути від учителів, якщо в сім’ї батьки не люблять читати, то й дитина, як правило, не буде завзятим читачем. Це частково правильне твердження, оскільки всі діти копіюють поведінку своїх батьків. Ось карапуз, який навіть ще не знає букв, із розумним виглядом перегортає батькову наукову книгу. Але буває і так, що у батьків, які люблять читати, росте дитина, якій зовсім не подобається читати. Що ж робити для того, щоб привчити дитину не просто читати, але й отримувати задоволення від цього процесу?

Доведеться попрацювати. Спеціальних методик, які дозволяли б, використовуючи нехитрі прийоми, швидко привчити дитину до читання, мабуть, і немає. Але деякі правила в сім’ї ввести не завадило б.

Правило перше. Починайте читати дитині з раннього віку. Не думайте, що малюк ще нічого не розуміє в місяць або два. Зате він чує правильне, емоційно забарвлене мовлення, поступово починає стежити за розвитком сюжету.

Правило друге. Купуйте більше гарних книг. Гарних, значить, зроблених з любов’ю до дітей. З якісним текстом та ілюстраціями, дитячу класику і твори сучасних авторів.

Правило третє. Книги повинні бути доступними дитині завжди. Тобто полиця з книгами повинна бути в дитячій, і дитина повинна мати дозвіл брати книги у будь-який час.

Правило четверте. Щоб дитина читала сама, ви повинні вигадувати різні стимули. Наприклад, один мій знайомий досить рано навчився читати самостійно, тому що батьки дозволили йому дивитися мультфільми, тільки якщо він сам знаходитиме їх у телепрограмі.

Правило п’яте. Не дозволяйте дитині дивитися телевізор необмежено в часі. Вона не матиме чого читати, якщо зможе подивитися мультфільм або телепрограму у будь-який час.