Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:16

Чи потрібно використовувати ходунки?

Доньці п’ять місяців. Нам подарували ходунки, і я спробувала садити її в них. А подруги говорять, що п’ять місяців — це дуже рано, і, взагалі, це шкідливе пристосування. Що ви порадите?

Перш ніж ви посадите дівчинку в ходунки, обов’язково проконсультуйтеся з вашим лікарем-педіатром. Просто у кожної дитини індивідуальний розвиток кістково-м’язової системи, і лише лікар скаже вам, можна чи не можна. Наприклад, ходунки протипоказані діткам з ознаками рахіту, підвищеним чи зниженим м’язовим тонусом, порушеннями опорно-рухового апарату.

Є ще кілька правил користування цим допоміжним засобом. Посадивши дитину у ходунки дуже рано, ви тим самим даєте на хребет малюка дуже велике навантаження, тоді як під час природнього процесу лазіння-ходіння навантаження розподіляється рівномірно.

Не рекомендується використовувати ходунки тривалий час протягом дня. Один-два рази на день протягом 30-40 хвилин — от увесь час, який дитина може перебувати у ходунках, причому, лише у присутності дорослого. Такий контроль необхідний, тому що тепер у дитини з’явилася можливість рухатися доволі швидко, і велика імовірність отримання травм. Особливо уважними необхідно бути тим мамам, у котрих у будинку є сходи. Малюки можуть дуже швидко підкотитися до сходів і скотитися униз, отримавши серйозні травми.

Обирати краще такі ходунки, які ви зможете відрегулювати за висотою, щоб ніжки дитини не підгиналися дуже, чи, навпаки, малюк не ходив навшпиньки.

Використовувати ходунки ви можете тільки тоді, коли дитина навчиться вставати у ліжечку чи сидіти без сторонньої підтримки. Так що вік у цьому питанні — зовсім не показник. Хтось починає вставати раніше, хтось — пізніше.