Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:16

Чи потрібно віддавати близнят у різні класи?

Синові й доньці виповнюється шість років, час іти до школи. А я увесь час думаю, чи віддавати їх в один клас, тому що вони у мене двійнята. Я помічаю, що в дитячому колективі їх чомусь сприймають як одне ціле, і їм дуже важко будувати відносини з дітьми окремо. Може, їх потрібно розділити, щоб у подальшому житті їм було легше спілкуватися з людьми?

Близнюки, дійсно, дуже близькі одне одному. Потрапляючи в дитячий колектив, іноді вони можуть замкнутися в своєму спілкуванні або навіть розмовляти якоюсь своєю, тільки їм зрозумілою мовою. І все-таки розділяти дітей у такому ранньому віці не слід. Адже школа і так серйозне випробування для дитини. І якщо ви віддасте дітей у різні класи, то їм доведеться звикати не тільки до розлуки з мамою, до нових друзів, але й до відсутності поряд близької людини, з якою вони звикли ділити і радість, і смуток.

Розділення близнят у різні класи може спричинити справжній стрес і навіть викликати затримку розвитку. Розділяти дітей можна тільки тоді, коли ви відчуваєте і точно знаєте, що у кожного з них є своє коло друзів і інтересів, що дитина вже не відчуватиме себе покинутою і самотньою. Хоча, як показує досвід, навіть коли досить дорослі близнята через життєві обставини раптом вимушені жити окремо, наприклад, коли хтось із них виїжджає, виходить заміж, його друга половинка дуже важко переживає цю ситуацію і потребує психологічної допомоги батьків.