Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:19

Чи потрібно навмисно вчити дитину ходити?

Нашій донечці вже майже рочок, та вона ніяк не хоче ходити, їй більше подобається лазити. Підкажіть, чи потрібно навмисне вчити дитину ходити чи все відбувається само собою?

Усі діти різні, вони несхожі одне на одного у своєму розвитку. У когось малюк починає ходити раніше, у когось пізніше. Є малюки, котрим дуже подобається лазити, і їх довго неможливо примусити встати на прямі ніжки. Те, як буде розвиватися рухова активність саме вашої дитини, залежить від багатьох обставин: наприклад, від спадковості, від особливостей розвитку малюка, від особливостей його характеру.

Учити ходити дитину ви, звичайно, можете. Багато мам і тат так і роблять. Вони приманюють дитину яскравою іграшкою чи чимось смачненьким. Деякі купують спеціальні пристосування — ходунки чи віжки, щоб стимулювати навички ходіння. А найкраще все ж таки було б допомагати дитині розвиватися фізично: робити зарядку, масаж, створити такий простір у дитячій кімнаті, щоб малюкові самому захотілося почати ходити.

Якщо малюк робить спроби стати на ніжки, не поспішайте застерігати: «Ой, обережненько» чи «Дивись, не впади!». Навпаки, підтримуйте його підбадьорюючими репліками: «Молодець!», «Гарно виходить!». Дитина повинна відчувати, що дорослі поряд і її підтримують, і тоді у неї буде відчуття упевненості у своїх силах, що й допоможе їй навчитися ходити.