Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:48

Чи ставити дитину в куток?

Коли я була маленькою, моя мама ставила мене в куток за погану поведінку, і мені це допомагало. Потім якийсь час я поводилася добре. А ось моя п’ятирічна донька в кутку не стоїть, тікає. Навіть не знаю, як на неї впливати. І взагалі, наскільки ефективне покарання «кутком»?

Варто, напевно, взагалі поговорити про ефективність вашого покарання. Адже ви самі говорите, що для вашої дочки покарання «кутком» не дає результату.

Рідко зустрічаються такі батьки, які ніколи не карали своїх дітей. І в різних сім’ях заходи покарання бувають різними. Хтось сварить, хтось б’є, хтось кричить чи позбавляє дитину якогось задоволення.

Спершу продумайте свою систему заохочень і покарань, адже цілком зрозуміло, що тільки карати дитину не можна. Поясніть малюкові, що саме ви вважаєте за неправильне, а що — за правильне. Це необхідно для того, щоб у малюка вироблялася своя система «що таке добре, а що таке погано», і він чітко розумів, за що саме мама і тато його можуть похвалити, а за що — посварити або покарати. І обов’язково прийдіть до сімейного консенсусу, коли мама і тато солідарні в тому, що ж саме правильно, а що ні.

Чи ставити дитину в куток Коли я задаю батькам запитання, навіщо вони ставлять своїх дітей в куток, то всі відповіді лунають приблизно однаково: щоб дитина заспокоїлася і подумала про свою поведінку. Друге, до речі, дуже спірне, тому що, швидше за все, діти більше думають в кутку про свою образу, ніж про свою погану поведінку, і про те, як її виправити. Тобто куток виконує функцію своєрідної «кімнати самотності» або «виховного стільця». Найчастіше до такого способу покарання удаються батьки гіперактивних дітей, які так заграються, що втрачають контроль над собою. І хвилинка тиші іноді їм просто дуже необхідна, щоб заспокоїтися і все-таки почати чути слова дорослого. До речі, зовсім не обов’язково ставити дитину в куток. Значно ефективніше просто посадити малюка на стільчик і поговорити з ним, пояснити, як саме робити не можна, а потім залишити на деякий час самого. Але ні в якому випадку не кричати, не сварити і не йти з квартири, оскільки дитина може подумати, що її покинули.

У вашому випадку, коли дочка тікає з місця покарання, варто взагалі від нього відмовитися. Швидше за все, йдеться про вередування, і тоді куток навряд чи допоможе. Спробуйте поговорити з дитиною і чітко незаперечним тоном пояснити свою позицію.