Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:22

Чому дитина непосидюча на заняттях і дуже спокійна в грі?

Наш син (йому шість з половиною років) — дуже рухливий і активний. У школу він ще не ходить, займаємося удома. Дуже складно умовити його займатися читанням або письмом, таке враження, що уваги у нього немає зовсім.Посидить п’ять хвилин і біжить. Але свій улюблений конструктор він може збирати годинами (сидить три-чотири години, і не відтягнеш). Чому так відбувається?

Уся справа в інтересі. Збирати конструктор вашому хлопчику дуже цікаво. Він так грається. Тому і не потрібно його примушувати займатися цим заняттям. А ось писати і читати, видно, зовсім не цікаво. Не захоплює його це заняття. Можливо, ви проводите свої уроки не в ігровій, а в навчальній формі. А дитина просто не готова ще до такої роботи. Ось якщо ви придумаєте якусь гру в букви або слова, тоді, швидше за все, ситуація зміниться, і син з цікавістю переставлятиме букви або складатиме слова.

У конструюванні для дитини укладена можливість самостійно приймати рішення, робити так, як їй хочеться. А в заняттях такої можливості немає. Отже, її потрібно створити. Готуючись до ваших занять, приготуйте кілька завдань, з яких синочок зможе вибрати те, що йому більш цікаво. Міняйтеся місцями: сьогодні ви вчитель, а він учень, а завтра — навпаки. Тоді вам не доведеться ловити свого шибеника за штанці — усаджувати займатися.