Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 13:57

Чому дівчаток одягають у рожеве, а хлопчиків у блакитне?

Незабаром у нас народиться малюк. Дружина із задоволенням купує усілякі кофтинки і шапочки. А мене зацікавило питання: коли народжується дитина, чомусь для дівчаток завжди купують усе рожевого чи червоного кольору, а для хлопчиків — синього чи блакитного. Звідки такий колірний поділ і чи треба його дотримуватися ?Може, колір якось впливає на формування чоловічого чи жіночого характеру?

Справді, у нашому суспільстві так заведено: хлопчикові — блакитний костюмчик, блакитні стрічки до ковдрочки, синій візочок. А дівчинці, навпаки, обирають усе рожеве або червоне. Хоча сьогодні у магазинах представлена уся кольорова гама товарів для дітей, все-таки на виході із пологового дуже легко визначити, в якій сім’ї народився хлопчик, а в якій — дівчинка, бо стрічки безпомилково видають стать немовляти.

Корені історії цього питання сягають далекого минулого, в епоху Павла I, котрий у 1797 році видав указ, згідно з яким усі новонароджені члени імператорської фамілії при народженні ставали кавалерами орденів. Хлопчики — ордена Святого Апостола Андрія, а дівчатка — Святої Великомучениці Катерини. І до цих нагород додавалися муарові стрічки відповідно блакитного та рожевого кольорів. Традиція видозмінилася, але збереглася й донині.

Чи впливають на дитину блакитний і рожевий кольори? Психологічні дослідження довели, що і блакитний, і рожевий кольори діють на малюків заспокійливо. Тому шкоди кольорові стрічки чи одяг дітям не завдадуть.

Що ж до колірних уподобань, то виявляється, що перевага червоних відтінків закладена у жінок генетично. В одному з британських університетів було проведено дослідження колірних уподобань у чоловіків і жінок, і ось що отримали: більшість чоловіків віддали перевагу синім відтінкам спектру, а жінки — рожевим.