Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:51

Що краще: дитячий садок, няня чи рідна бабуся?

У нас виникла проблема, ніяк не можемо прийняти рішення. Доньці три роки, я збираюся виходити на роботу. Можна віддати дитину в дитячий садок, моя мама запропонувала свою допомогу, вона вже на пенсії і з задоволенням би доглядала внучку. Няню ми теж матеріально можемо собі дозволити. Що в такій ситуації краще для дитини?

Почнемо з бабусі. Переваги такої «няньки» ніхто під сумніви не поставить. Головне достоїнство бабусі — величезна любов до внучки. Такої любові вона не одержить ні в дитячому садку, ні вдома з нянею. Якщо бабуся не сприймає щоденне спілкування з внучкою як важкий тягар і трудову повинність, то це дуже добре. Дуже часто спілкування покоління бабусь і внуків дає дуже гарні плоди. Але ні для кого не секрет, що дуже часто дідусі і бабусі дуже балують внуків, дозволяють їм значно більше, ніж батьки, і незабаром це може перетворитися на справжню проблему. Вихід із такої ситуації — підтримувати довірчі відносини з батьками (своїми або чоловіка), обговорювати педагогічні проблеми, що виникають, уміти вчасно скоригувати ситуації, що складаються.

Дитячий садок для трирічної дитини теж не протипоказаний. Багато простору для гри, нові іграшки, спілкування з дітьми — ось що таке дитячий садок. Звичайно, багатьох мам лякає те, що дитина, яка відвідує дитячий садок, частіше хворіє, ніж та, що залишається вдома. Але часто буває і так: малюк нікуди не ходить, спілкується тільки з мамою і татом, і все ж таки хворіє. Тому приймати рішення щодо походу в дитячий садок потрібно, враховуючи особливості розвитку вашої дитини. Причому, садок буде корисним не тільки товариським дітям, яким уже не вистачає тільки мами для ігор і розваг, але й тим карапузам, які поводяться дуже сором’язливо і ще не вміють спілкуватися з однолітками.

І, нарешті, няня. Що ж, гарна няня — розумний вихід із ситуації, коли мама працює, а в дитячий садок батьки віддати дитину ще не готові, бо їх хвилюють різні питання. Хоча і з нянею завжди будуть як позитивні, так і негативні моменти.

От і подумайте, до чого ви більше схиляєтеся як батьки, що буде краще для вашої дитини. Якщо малюк доволі вередливий, то у вас завжди є небезпека, що він вередуватиме з бабусею та нянею, зате дитячий садок таким дітям буде дуже корисним. Там дітей вчать жити за правилами. Якщо ви помічаєте, що дитині не вистачає тепла й любові, вона всіляко прагне привернути увагу дорослого, значить можна розглянути варіант няні, наприклад, поєднаний з бабусею. Наприклад, няня приходить не на увесь день, а увечері її ненадовго змінюватиме бабуся. Загалом, постарайтеся підійти до рішення цього питання, дослухаючись до своєї батьківської інтуїції.