Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:01

Які заняття потрібні для малюка від місяця до двох?

У нас зовсім недавно народилася донечка, їй зараз місяць і тиждень. Підкажіть, чи можна з нею вже починати займатися якимись іграми і вправами для розвитку? Що вже можна нам розвивати? І скільки часу на день такі заняття повинні займати?

Давайте домовимося, що це не будуть якісь спеціальні заняття, суворо регламентовані за часом. Поки що головною вправою для дівчинки буде спілкування з мамою і пізнання навколишнього світу. Тому не припиняйте розмовляти з донечкою, співати їй пісеньки, називати її ласкавими іменами. Навіть коли ви просто берете малюка на руки і вдивляєтеся йому в личко, користь від такого тілесного контакту величезна. Дуже гарна вправа — контакт ваших очей. Наблизившись до дитячого ліжечка, приверніть увагу дитини і подивіться їй у вічі. Нехай вона теж сфокусує погляд на ваших очах.

Що ще можна розвивати у місяць-два? Ви можете давати дитині для общупування матеріали різної структури — тонку пелюшку, плюшеву та гумову іграшку, шовкову хусточку. Так, через тактильні відчуття дитина пізнаватиме навколишній світ. Пропонуйте дитині роздивлятися іграшки і торкатися до них ручками, причому іграшки повинні звучати по-різному: гриміти, торохтіти, пищати, дзвеніти (але не дуже гучно).

Біля дитячого ліжечка ви можете розмістити одну-дві великих фотографії мами і тата на такій відстані, щоб дитині було зручно їх роздивлятися. Це ще одна вправа.

У перші місяці життя малюка не треба виділяти для занять і вправ якийсь спеціальний час. Нехай ці вправи довільно виконуються упродовж дня.