Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:57

Які мультфільми показувати дітям?

Зараз багато американських мультфільмів, а ось «наші» — всі старі. Подивилася їх дитина кілька разів, і набридло. Що ж робити: наших немає, а американські всі заперечують, мовляв, жорстокі вони і неправильні.Моїм дітям чотири і шість років, звичайно, іноді мені дуже зручно дати їм телевізійний пульт, щоб вони мене не чіпали. Що радять психологи, які мультфільми показувати сучасним дітям?

Психологи радять батькам бути мудрими. І часу на дітей не шкодувати. Спочатку будь-який мультфільм, який ви даєте дивитися дитині, потрібно подивитися самому й оцінити його з погляду «корисності-шкідли-вості». Що може бути шкідливим? Порушення поняття «злий-добрий». Зверніть увагу, що в багатьох американських мультиках навіть дорослому деколи досить важко розібратися, який герой за характером — злий чи добрий. Так, наприклад, популярний мультфільм «Том і Джері» примушує подумати: кіт — він який: добрий чи злий? А мишеня яке — хитре чи добре? Дитина ще не може проаналізувати і зрозуміти сама, особливо, якщо в мультфільмі поняття добра і зла сплутані, їй потрібні чіткі межі.

Мультфільм не повинен бути дуже тривалим за часом. Правильно робили наші вітчизняні мультиплікатори, коли мультик знімали десяти-, двадцятихвилинним. Сьогодні, коли мультфільм може транслюватися годину, дві, а то й більше, дитина просто не може так багато часу зосереджувати увагу. Малюк втомлюється, напруга накопичується і потім виявляється в агресії та гіперактивності.

Мультфільм не повинен бути страшним. Тобто, звичайно, елемент інтриги в ньому можуть бути, адже не обійдешся у всіх казках без злих персонажів. Інакше з ким тоді добрі битимуться і перемагатимуть? Але ці лиходії повинні бути все-таки гротесковими, смішними, щоб потім вони не снилися дитині в жахливих снах.

Мультфільм повинен бути розумним. Пригадайте більшість радянських мультфільмів. Вони зняті з гумором, іронією, в них чимало повчальних епізодів.

Мультфільми не повинні бути дуже яскравими і дуже «швидкими». Американські мультфільми в більшості своїй дуже динамічні для дитячої психіки, розфарбовані дуже яскраво.

Ось основні критерії, за якими ви можете вибирати мультфільми для дитини. А далі все залежить від вас.