Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 13:53

Як вибрати лікаря-педіатра?

Раніше з вибором педіатра все було просто — був дільничний лікар, він приходив до вас додому, і всі його слухали й поважали. А тепер з’явилося багато приватних клінік, лікарі, які практикують приватно, та й батькам хочеться знайти для своєї дитини найкращого лікаря. От і не знаєш навіть, кому віддати перевагу. Порадьте, за яким принципом краще обирати дитячого лікаря?

А й справді, сьогодні це неабияка проблема — знайти гарного спеціаліста, який буде «вести» вашу крихітку і при цьому не зашкодить їй зайвими ліками й іншим лікуванням, а допоможе подолати проблеми дорослішання.

Обираючи лікаря, передусім, зберіть про нього якомога більше інформації. Він лікує когось із діток ваших знайомих, ви чули гарні відгуки про цього лікаря від родичів? А тепер настав час познайомитися. Дуже важливо, щоб між дитиною і лікарем налагодилися довірчі відносини, щоб малюк не плакав щоразу, як побачить лікаря, коли ви приходите на прийом. Тому відразу зверніть увагу, чи сподобався лікар вашій дитині.

А тепер поспостерігайте, як лікар оглядає малюка, які питання він задає вам, чи уважно проводиться огляд? І, нарешті, призначення та рекомендації. Найголовніше, щоб філософія лікаря відповідала філософії сім’ї, і щоб думка лікаря була достатньо авторитетною для батьків. Якщо, отримавши призначення для дитини на консультації, ви виходите й розмірковуєте, давати ліки, що виписав лікар, чи ні, слухати лікаря чи ні, це означає, що його думка для вас не така вже й важлива. Швидше за все, це не ваш лікар, і невдовзі ви звернетеся до іншого спеціаліста.

Ще один критерій у виборі дитячого лікаря — його доступність. На жаль, часто трапляється так, що малюкові може бути потрібна допомога у будь-який час доби і лікар має бути доступним хоча б по телефону.

Важливо! Якщо ви вже зробили вибір і довірилися спеціалісту — довіряйте. Не потрібно бігати від спеціаліста до спеціаліста, вислуховуючи кілька точок зору і мордуючи при цьому дитину. Професійний лікар і сам збере консиліум, якщо зрозуміє, що він не може прийняти рішення самостійно.

 

Вибрати педіатра