Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:23

Як виховати хлопчика справжнім чоловіком?

Ми з дружиною дуже хочемо, щоб наш син виріс справжнім чоловіком. Зараз йому чотири з половиною роки. Порадьте, які йому краще купувати іграшки, щоб він не ставав дівчинкою? Дружина вважає, що пістолети й усіляка інша зброя дітям шкідливі.

Справді, хлопчикам і дівчаткам потрібно купувати різні іграшки. Звичайно, м’ячики, конструктори, відерця з лопатками, м’які іграшки будуть цікавими і хлопчикам, і дівчаткам. Але вже у ранньому віці помітно, що дівчаткам більше подобається гратися з ляльками, посудом, а хлопчикам — з машинками, зброєю, будівельними кубиками. Деякі батьки запитують, чи потрібні хлопчикам ляльки. Непогано, якщо у дитячому куточку у хлопчика буде одна-дві ляльки, хай цей факт не лякає батьків, котрі бояться, що їхній син виросте схожим на дівчинку. І хоча малюк не завжди буде брати їх у свою гру, зате ви звернете увагу, на те, що дитина іноді буде розглядати ці іграшки. Ляльки потрібні хлопчикам, щоб задовольнити їхню цікавість, адже у них виникають запитання про те, як збудована людина.

виховати хлопчика справжнім чоловікомЩо ж до зброї у дитячому арсеналі, то тут думки психологів часто розділяються: деякі радять не давати дітям воєнізовані іграшки на тій підставі, що вони можуть провокувати напади агресії. Інші ж, навпаки, рекомендують частіше купувати хлопчикам пістолети й автомати, щоб виховувати в них мужність, давати можливість дитині виявляти свою агресію й уникнути перетворення хлопчика на дівчинку.

Мені здається, що для того, щоб зробити правильний вибір із величезної кількості іграшок, які сьогодні можна придбати, необхідно придивитися до своєї дитини, зрозуміти, що їй потрібно саме сьогодні. Наприклад, ви помітили, що ваш малюк сором’язливий, боїться щось голосно сказати у групі дітей, тоді від «військових» іграшок шкоди не буде, хай спробує захистити себе, іноді зброя додає упевненості у своїх силах. А якщо карапуз великий задирака і від нього часто перепадає друзям, тоді варто віддати перевагу конструкторам і спортивному інвентарю.

І ще. Щоб хлопчик виріс мужнім, відповідальним, умів потурбуватися про слабких, важливо не лише те, які іграшки ви йому купуєте, а й те, який приклад чоловічої поведінки демонструє йому тато, те, про що йому читає й розповідає мама. Отож, за допомогою самих іграшок справжнього чоловіка виховати неможливо.