Дата публикации записи:

10 Январь, 2014 в 20:03

Як зацікавити дитину

Придбали дитині й атлас, і енциклопедію, і в музей повели (хоча вона упиралася і намагалася обстежувати найближчий дитячий майданчик) — і все без толку. Їй нецікаво. Послухає пару хвилин і тікає. Що робити?

Можливі варіанти:

  • їй ще не час, не доросла, через півроку ви її не відірвете від енциклопедій;
  • нецікаво вам.

Пам’ятайте: щоб заволодіти увагою дитини, потрібна стисла, яскрава, емоційно насичена розповідь. А якщо вам насправді все одно, чому йде дощ, чому гримить грім і куди вилітає підстанція під час аварії, навряд чи ви зацікавите дитину. У такому разі енциклопедії, книги і фільми потрібні перш за все вам. Спробуйте відкрити для себе світ знову — він того вартий.

Нещодавно я з Олексієм гуляла в садку. Був початок золотої осені. Компанію нам складали дівчинка — однолітка Олексі — та іі бабуся. Дівчинка була в поганому настрої і на всі спроби Олексія погратися з нею відповідала різкою відмовою. Олексій супився, але йти не хотів. Бабуся також була похмурою — їй вочевидь набридла онука, і хотілося сидіти вдома і дивитися телевізор. Я почувалася погано просто за компанію. Раптом налетів вітер, і з кленів посипався цілий дощ насіння. Якщо ви забули (або не знали), нагадую: насіннячко у клена сховане в своєрідне шкірясте крильце, тому воно не просто падає вниз, а летить, обертаючись, немов крихітний вертоліт і при достатньо сильному вітрі може відлетіти досить далеко. Це видовище мені сподобалося, я покликала дітей, підняла з асфальту пару кленових крилець і почала підкидати їх у повітря. Діти, зрозуміло, були у захваті і почали «гратися у вертольоти». Але найдивовижнішим було те, що бабуся підвела голову від своєї книги (бездарного дамського детектива) і з радісним подивом сказала: «Ви подивіться! Скільки років живу і ніколи такого не бачила!» При цьому (присягаюсь!) вона миттєво помолодшала років на десять. Радісне здивування взагалі прикрашає не тільки дитячі, але й дорослі обличчя. Відтоді Олексій при першій нагоді починає «гратися у вертольоти», а я ношу в кишені куртки пару кленових крилець — на згадку.

Подумалось, чому б не скласти перелік цікавих пізнавальних книжок? Можна в дужках зазначити приблизний вік.

Я почну з того, що пригадується одразу, а хто виявить бажання, нехай продовжує:

1.    И. Токмакова «Аля, Кляксич и буква А», «Может, ноль не виноват?» (3)

2.    М. Ильин «Рассказу о вещах» (5)

3.    В. Левшин, М. Александрова «Путешествие по Карликании и Аль-Джебре» (7), «Нулик-мореход» (?)

4.    Н. Надеждина «Моревизор уходит в плаванье» (7)

5.    К. Домбровский «Остров неопитних физиков» (7-9)

6. К. В. Иосифов «Чудо-компаси» (7-9) — дуже цікава книжка!

7. Вл. Акентьев, И. Лобачев «Остров тайн» (7-9) — нібито не пізнавальна, але містить такі ребуси та шифри!

Щодо віку у дужках, то можете мене виправити.

Завітайте до своєї районної бібліотеки — там напевно є безліч аналогічних книг та дитячих журналів, і, швидше за все, вони припадають пилом на полицях. Спробуйте відкрити їх — і вони відкриють перед вами цілий світ.