Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:30

Як навчити дитину кататися на велосипеді?

Може, запитання не зовсім за адресою, і задавати його потрібно не психологу, але я у відчаї. У дитинстві я з велосипеда не злазив, їздив по дворах з ранку до вечора. А мій син навіть на триколісному велосипеді їздив дуже важко і без особливого бажання (швидше, ми його возили, ніж він сам їздив). Тепер я купив йому прекрасний двоколісний велосипед, але кожний виїзд закінчується розбитими колінами і плачем. Я гніваюся, називаю його боягузом і тюхтієм, хоча сам розумію, що користі від цього не буде. Як навчити дитину кататися на велосипеді й одержувати від цього задоволення? (Синові п’ять років.)

Запитання саме за адресою. Адже навчити техніки їзди на велосипеді ви сина можете самостійно, я в цьому не сумніваюся. А ось ключик до характеру дитини підібрати потрібно, і це якраз психологічне завдання.

Ви абсолютно праві в тому, що критикою та образами справі не зарадиш , так ви можете тільки знизити дитячу самооцінку й знищити у дитини віру у власні сили. Адже саме батькова думка така важлива для хлопчика, саме до нього він особливо прислухається.

Ви припускаєтеся помилки, порівнюючи себе в дитинстві і свою дитину сьогодні. Крім того, дорослі, згадуючи свої дитячі досягнення, як правило, пам’ятають тільки позитивні моменти і зовсім не пам’ятають (і дітям не розповідають), скільки ж разів вони падали і розбивали коліна, перш ніж навчилися по-справжньому «ганяти» на велосипеді. Адже дитині так важливо знати, що, виявляється, й у тата все зовсім не відразу вийшло.

Буде абсолютно нормальним, якщо ви поділитеся з сином не тільки своїм позитивним, але й негативним дитячим досвідом. Це додасть йому сміливості і заспокоїть, адже зараз він вважає, що значно незграбніший за свого батька, що він найбільш невмілий і невправний.

Починайте навчання тоді, коли у дитини гарний настрій, і хлопчик налаштований на фізичну активність. Якщо у вас зовсім ще карапуз, це не означає, що йому не потрібен велосипед. Спершу підійде триколісний, тільки вибираючи велосипед, віддавайте перевагу не найкрасивішому, а тому, який буде зручний для дитини — педалі крутяться не дуже туго, кермо добре повертається. Цей перший етап потрібен для того, щоб дитина до велосипеда звикла, навчилася педалі крутити, зрозуміла, що кататися весело, цікаво і зовсім не страшно. Починати можна в рік-півто-ра, причому ту палицю, яка закріплена на деяких велосипедах для найменших (щоб підштовхувати велосипед ззаду) краще швидше прибрати, як тільки дитина зрозуміє, як потрібно повертати кермо. Тримати за капюшон і бігти поряд не потрібно, краще вибирайте для прогулянок рівні доріжки без бордюрів.

навчити дитину кататися на велосипедіДругий етап потрібен не всім дітям. Деякі малюки можуть відразу пересісти з триколісного на двоколісний велосипед, і поїхати, а деяким потрібні бічні допоміжні колеса, які допомагають дитині утримувати рівновагу. Як тільки ви помітили, що дитина навчилася це робити, бічні колеса можна знімати.

Спочатку вам доведеться трохи попрацювати. Знайдіть в Інтернеті або поговоріть із тренерами, щоб вони підказали вам спеціальні навчальні вправи. Наприклад, катання під невеликий ухил, катання, стоячи на одній педалі, гальмування і так далі. Дитина повинна відчути велосипед, і тільки тоді вона зможе на ньому упевнено кататися.

Хваліть сина навіть за найменші досягнення. Сьогодні впав тільки три рази? Молодець, адже вчора падав значно більше. Вдалося проїхати до дальнього дерева? Молодець! От так, і незчуєшся, як навчиться син їздити на велосипеді.