Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:00

Як навчити дитину їсти самостійно?

Дочці чотири роки, але вона сама не їсть. Я годую її з ложки, чоловік мене сварить. Через це я навіть не можу віддати її в дитячий садок, адже там ніхто її годувати не буде. Але й навчити її їсти самостійно у мене теж не виходить. Ставлю тарілку, даю ложку, але дочка просто сидить над їжею і не їсть, а я хвилююся, що вона залишиться голодною. Як навчити дитину їсти самостійно?

Набратися терпіння. Голодом морити не потрібно, а ось спробувати різні способи годування можна. Наприклад, змагання. Домовтеся з дитиною, що саме сьогодні у вас в сім’ї починається змагання: хто швидше з’їсть кашу. Покладіть їжу всім у тарілки і починайте відлік часу. Якщо вам вдасться захопити дитину, значить, перший крок вже зроблено.

Придумайте таку гру: сьогодні ви годуєте дочку, а завтра вона годує вас. Потім введіть нову умову: ви її годуєте супом, зате другу страву вона з’їдає сама. Хай за цю самостійність буде якийсь приз. Урочисто вручите його маляті, якщо все вдасться, навіть якщо з’їла вона їжу не повністю. Загалом, придумуйте різні прийоми і хитрощі, тому що якщо станете діяти напряму, то, окрім негативної реакції, нічого не одержите. Дитина може упертися і взагалі перестати їсти.

А ось у дитячий садок дитину можна сміливо віддавати. Можливо, там вашу дочку, дійсно, навчать їсти. Адже коли всі з апетитом їдять, такі лінивці частенько теж беруться за ложку. Отже, в дитячий садок хай дочка йде, але вдома ви повинні теж стимулювати її самостійність за столом.