Дата публикации записи:

28 Ноябрь, 2013 в 11:55

Як поводитися з меланхоліком

У моєї двоюрідної сестри великі проблеми з молодшим сином. Старший — хлопчик як хлопчик, а цей плаче з будь-якого приводу. Нічого йому не скажи, та й подивитися на нього «не так» — уже є небезпечним, одразу ж з’являються сльози, він тікає і ховається десь у затишному куточку. Загалом, не Євген, а просто Євгенія якась. Наталія з ним зовсім змучилася. Не спілкування, а прогулянка мінним полем. Адже Євгенові вже виповнилося 7 років! Із старшим, Віктором, якому зараз 15, таких проблем не виникало. Наталія ніяк не могла знайти розв’язання проблеми. Припускала, що причина криється в тому, що він зростає без батька, адже вони з чоловіком розлучилися, коли Жені виповнився усього рік від народження. Хоча на Вітю розлучення батьків, здається, вплинуло зовсім по-іншому: він раптом відразу подорослішав. Наталія, крім основної роботи, часто ще й підробляла, торгуючи у вихідні на речовому ринку, і трапилося так, що вона дуже застудилася, але працювати не кинула, і закінчилося все це госпіталізацією з високою температурою і діагнозом «запалення легенів». Три тижні їй довелося перебувати в лікарні. Заспокоювало те, що Віктор відвідував її через день і говорив, що все гаразд, що вони з братом обідають у школі, а на вечерю він сам щось готує. Оскільки готувати елементарні страви на зразок яєчні Вітя навчився вже у 10 років, його кулінарні експерименти і поводження із сірниками вже давно не викликали у Наталії занепокоєння.

Повернувшись додому, Наталія здивувалася, побачивши ідеальну чистоту. Коли вона подякувала синам, ті доповіли, що за час її відсутності вирішили, що вона захворіла тому, що забагато працює, і відтепер вони, чоловіки, беруть частину хатніх справ на себе.

І тут же, не давши матері схаменутися, сказали, що тепер купувати всі важкі продукти на зразок картоплі, буряка, моркви, а також крупи, макаронів, солі та цукру є обов’язком Віктора. А стежити за чистотою в квартирі буде Євген, оскільки в нього це найкраще виходить. Мити посуд будуть усі троє по черзі. Готувати їжу — звичайно, мама як професіонал. Але коли їй бракуватиме часу, то Вітя щось придумає. Прати білизну і зашивати дірки — це мама. Хоча, як висловилися хлопчики, непогано було б навчити й їх. А то Вітя всі руки сколов, пришиваючи ґудзика, який, як на зло, відірвався, доки мама перебувала в лікарні.

Загалом, хлопчики стали чоловіками. Женя просто із задоволенням виконував усі доручення Віктора. Наталя здивувалася, оскільки раніше за Євгеном такого не спостерігала. Але коли вона почула, як Вітя хвалить молодшого брата за виконання завдань, то все зрозуміла. Жені з його невпевненістю в собі і недовірливістю дуже важливо було знати, що він усе робить правильно, що він швидко всього вчиться і що в нього все виходить.

Як не дивно, Вітя здогадався про це раніше за матір і всіма силами підтримував молодшого брата. Наташа почала дотримуватися тієї ж політики, і тепер у сім’ї практично забули про те, що Женя вміє плакати. Принаймні тепер він плаче тільки тоді, коли відбувається щось дуже значне, таке, що його засмучує. І в школі почувається набагато впевненіше.