Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 13:56

Як і коли краще купати немовля?

Учора я народила хлопчика, він такий чудовий. Ми у палаті спільного перебування, увесь час разом. Я вже багато що вмію, а ось такого не знаю: приїдемо додому, потрібно купати, а як це краще робити? Медсестри усі говорять по-різному. Хтось радить купати у пелюшці і череді, хтось говорить, що воду краще якийсь час кип’ятити. Я просто заплуталася. Розкажіть, як потрібно малюків купати після повернення із пологового будинку. Якої температури повинна бути водичка, в який час це найкраще робити?

Багато батьків тремтливо ставляться до процедури купання. У багатьох сім’ях це більше схоже на якийсь спільний ритуал. Найчастіше батьки намагаються купати малюка увечері, коли усі вже вдома і мамі хтось може допомогти. Це досить розумно. Добре купати дитину перед останнім годуванням. До півроку немовлят рекомендується купати щодня, а після шести місяців частоту купань можна скоротити і купати дитину через день.

Розпочинаючи купання, передусім, потурбуйтеся про безпеку малюка. По-перше, не залишайте поблизу дитячої ванночки тазки чи відра із гарячою водою. По-друге, якщо ви використовуєте підставку для ванночки, то обов’язково переконайтеся, що вона стійка і не перевернеться під час купання. Якщо малюк вже плаває у ванні, ніколи не доливайте туди гарячу воду. Розведіть воду ще до його занурення. Що стосується купання у пелюшці чи обгортання країв ванночки махровим рушником, то робиться це для того, щоб малюк, спливши з вашої руки, не забився об гострий край. Проте сьогодні ванночки роблять із заокругленими краями, і зазвичай немає потреби вживати таких запобіжних заходів. Крім того, дуже часто пелюшка заважає тримати малюка й утруднює купання. Хоча наші бабусі говорять, що саме перше купання малюка краще проводити у пелюшці — так дитина легше сприйме занурення у водне середовище. Чи це відповідає дійсності? Мені здається, що кожен малюк дуже індивідуальний, тим більше що він ще зовсім недавно цілих дев’ять місяців перебував у цьому водному середовищі. Тому батьки можуть самі експериментувати: боїться малюк плавати без пелюшки, тоді спробуйте загорнути.

yak-kupati-ditinuЯк організувати купання? Приготуйте заздалегідь усі речі, які можуть вам знадобитися під час процедури: шампунь, губку, рушничок, пелюшку, одяг малюка. Нехай усе це буде поруч з вами у зручному місці. У приміщенні, де ви будете купати, має бути тепло, але аж ніяк не задушливо й не напарено. Глибина води у ванночці повинна бути спочатку не більше 8-10 сантиметрів.

Що стосується температури води, то всі мами намагаються зробити воду такою, щоб вона була трохи вищою за температуру тіла — приблизно 37 градусів. Але це добре лише для перших купань. А потім ви можете поступово знижувати на один градус температуру води у ванночці і загартовувати вашого малюка. Після кожного купання дитину треба обливати водою, температура якої на 1-2 градуси нижча, ніж температура води у ванній.

Але найголовніше у купанні — емоційне налаштування — ваше і вашого малюка. Спокійний голос мами, ласкаві руки, веселе промовляння коротеньких віршиків і примовок — і ваша крихітка уподобає купання. До речі, деякі малюки так полюбляють купатися, що плачуть, коли їх виймають із води.