Дата публикации записи:

26 Ноябрь, 2013 в 17:15

Інтервали в годуванні та кількість їжі

Дитячий шлунок звільняється від їжі не менш ніж за 4 години. Крім того, після годування збудливість травного тракту, природно, зменшується, й збуджується тільки через 4 години. Тому педіатри радять дітей раннього віку годувати 4 рази на день з інтервалами між годуваннями не менш ніж 4 години.

Якщо, припустимо, ви упродовж цього оптимального інтервалу даєте дитині, навіть у малій кількості, молоко, ласощі або фрукти, то збудливість травного тракту знову загальмовується і дитина втрачає апетит. Вам знову необхідно чекати, коли мине 4 години. Ви поспішаєте на роботу і вирішили погодувати дитину раніше від призначеного часу. Але попередня «порція» їжі ще не залишила шлунок, й ви вже «пхаєте» чергову. Як дитина захищається від порушення режиму? Об’єм шлунка наприкінці першого року життя дитини становить 250-300 мл, й до кінця третього — 400 мл. Під час розтягання стінок іі шлунка імпульси подразнення надходять до центральної нервової системи, і це викликає зниження апетиту. Крім того, кількість їжі, що перевищує необхідний обсяг, важче зазнає впливу шлункового соку — і перетравлення відбувається поволі.

Останні дані наукових досліджень поставили крапку в суперечці про те, як найкраще розподіляти добову норму їжі (за обсягом і калоріями). Сьогодні педіатри пишуть, що для дитини віком рік-півтора доцільно розподіляти їжу рівномірно — по 200-250 г на один прийом.

Наприклад, діти від 1 до 3 років одержують у середньому по 300-400 г їжі:

  • на сніданок — молоко, яйця, вермішель або каша, какао з молоком і печиво та ін. — по 250 г і 50-100 г свіжих фруктів і овочів; 0 на обід — 50 г супу, 150 г другої страви, 50 г салату, 100-150 г десерту;
  •  на полудень — 250 г молока з рисом або манної каші (вівсяної), молочний кисіль і 50-100 г свіжих фруктів та овочів;
  •  на вечерю — 150 г вечірньої страви і 150 г кефіру (йогурту) + + фрукти тощо.

Дотримуючись такого режиму, діти їдять із гарним апетитом. Я б написала «мають їсти з апетитом», оскільки нам із вами вже відомо, що все має свої індивідуальні особливості. Багато що залежить ще й від рухливості дитини, від швидкості її обміну речовин та від її добових біоритмів, що також є досить індивідуальними. Отже поради порадами, але ваші особисті корективи, що враховують особливості саме вашої дитини, також мають значення. Що стосується біоритмів, то їх також необхідно враховувати, організовуючи як харчування, так і сон дітей.