Дата публикации записи:

30 Ноябрь, 2013 в 11:51

Бажання гострих відчуттів

Ми вже звикли на наших вулицях, автомагістралях бачити хлопців на скейтбордах, або роликових ковзанах, або на мопедах, або на гоночних велосипедах — усе це прояви сенсорної жаги (бажання гострих відчуттів) на фізіологічному рівні: бажання щось побачити, почути, помацати, скуштувати, відчути на дотик щось нове! Це пояснюється тією ж гормональною перебудовою організму. Якщо підліток до цього психологічно готовий, то в нього з’являються нові інтереси, захоплення. Займався, скажімо, легкою атлетикою, а зараз захопився карате. Відвідував секцію спортивної гімнастики, а потім виріс на 15 сантиметрів, набрав вагу і перейшов до баскетбольної секції.

Якщо ж підліток психологічно не готовий, то формуються патологічні схильності: підлітковий алкоголізм, наркоманія, сексуальна розбещеність, підвищена агресивність, брехливість, жорстокість, садизм.

Тому з раннього дитинства ви повинні намагатися розвинути різноманітні інтереси вашого сина, заохочувати його захоплення, надавати йому інформацію про те, де і що можна побачити, дізнатися.

Ваша дитина має право на «зайнятість»: спортом, танцями, моделюванням, філателією, музикою, живописом. Гарантувати синові цю зайнятість — ваш батьківський обов’язок. І якщо він відчуває ваше схвалення та підтримку, то в нього і надалі виникатиме бажання вдосконалюватися у вже відомому і намагатися випробувати себе у чомусь новому.

У підлітковому віці часто з’являється дромоманія - потяг до бродяжництва; піроманія - потяг до підпалів, в основі яких — усе та ж сенсорна жага. Але якщо свої дії — втечу з дому, підпал — дитина пояснити нікому не може (не обов’язково батькам), то це вже прояви шизофренії, яка вперше яскраво може заявити про себе саме в підлітковому віці. Тоді вам потрібно проконсультуватися у фахівця.