Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 13:52

Боюсь брати немовля на руки

Ми тільки-но виписалися з пологового будинку. Я боюсь брати малюка на руки. Мені здається, що я можу зробити йому боляче або упустити. Що мені робити?

Насамперед — заспокоїтися. У такій ситуації опиняється немало недосвідчених батьків. Чомусь вони сприймають немовля як тендітне безпорадне створіння, котре можна пошкодити, навіть торкнувшись до нього. Насправді це зовсім не так. Людина з’являється на світ не такою вже й безпорадною, і своїми дотиками ви навряд чи зможете завдати дитині болю чи створити дискомфорт. Швидше навпаки, їй дуже приємно відчувати ваші дотики, вона потребує тілесного контакту з мамою. Адже тривалий час вона провела у вашому животику, чула, як билося ваше серце, їй було тепло і комфортно. І от тепер, коли вона відчуває страх і тривогу перед цим неосяжним і незнайомим світом, мама, виявляється, боїться взяти її на ручки.

Сьогодні у магазинах з’явилося багато різноманітних пристосувань, які допомагають мамам носити малюка, при цьому руки у неї можуть залишатися вільними. Це і сумки-кенгурушки, і шарфи-слінги, і навіть наплічники для дальніх походів. Присвятіть день тому, щоб звикнути до малюка. Спробуйте носити його по-різному: то на правій руці, то на лівій, відчуйте, як вам комфортніше і спокійніше. До речі, дуже зручно носити малюка поперед себе, так, щоб його спинка торкалася до вашого живота і він сидів, як маленький Будда, підібравши ніжки. Ця поза ще й дуже корисна для малюкового неспокійного животика. Якщо ви боїтеся мити карапуза самостійно, спочатку запрошуйте у помічники чоловіка або інших родичів. Зазвичай, процедуру купання обожнює вся родина, і бабуся чи тато із задоволенням потримають своє дитя. Мине зовсім небагато часу, і вам навіть смішно буде згадувати про свої страхи. По-перше, тому що ви станете досвідченою мамою, а по-друге, тому що ваш малюк підросте, навчиться тримати голівку, сидіти, лазити, ходити і навіть бігати.

Дивись більше