Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:09

Боюсь народжувати другу дитину

Чоловік наполягає на народженні другої дитини. І матеріально у нас умови значно кращі, ніж раніше: квартира тепер велика, та й я можу навіть не працювати. Але під час народження першої доньки я стільки усього пережила: дівчинка була два тижні на межі життя і смерті, ніхто не давав ніяких гарантій. Тепер усе добре, але страх заважає мені відважитися на другу дитину.

Ваш страх, звичайно, зрозумілий. Адже емоційні переживання дуже надовго залишають слід у нашій пам’яті. Та якщо ви намалюєте собі щасливу картину майбутнього, коли ви і чоловік будете в оточенні двох чудових малюків, вам буде значно легше зважитися на народження другої дитини.

Чому ви вирішили, що з вами обов’язково повинна повторитися та сама ситуація, що й кілька років тому? Ваше позитивне налаштування і є гарантією того, що все буде чудово. Вас підтримує чоловік, а це дуже важливо. Краще пошукайте досвідченого лікаря, котрому ви будете довіряти і дослухайтеся до його порад. Відвідуйте заняття у школі майбутніх мам, там вам обов’язково допоможуть подолати свої тривоги, навчать вправ, які допомагають гармонізувати душевний стан.

Недаремно говорять, що людська думка матеріальна. Так, мама ще до народження формує образ своєї майбутньої дитини. От, наприклад, історія однієї сім’ї, в якій мама і тато дуже хвилювалися про те, що у їхнього майбутнього малюка буде невисокий зріст і дуже короткі ноги, бо саме такі особливості конституції були у батька. Але, як розповідає мама, вони не просто хвилювалися, але й уявляли свою дитину високою і довгоногою. І в результаті у них народилася дівчинка, котра виросла до 170 см, й у неї, справді, були довгі ноги, і це при тому, що зріст батьків був 160 і 165 см.

Формування образу майбутньої дитини стосується не лише зовнішності, інтелектуальних здібностей, але й здоров’я дитини. Чим дужче ви хочете, щоб малюк народився міцним і здоровим, тим більша імовірність того, що так усе й буде.