Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:33

Дивитися мультфільми чи читати книжки — що краще?

Якщо дитина чотирьох років ще не вміє читати, що краще для неї — дивитися мультфільми чи слухати книжки, які їй читають батьки?

Я б не ставила так запитання — або-або. Діти у такому віці дуже добре сприймають зорові образи, тому позбавляти їх мультфільмів не треба.

Проте є деякі тонкощі. Наприклад, перевагу потрібно віддавати якісним вітчизняним мультфільмам, в яких дитина зможе почути чітке і правильне мовлення акторів, де є простий і розумний сюжет, де добро перемагає зло і де зрозуміло, хто ж із героїв добрий, а хто — злодій. Взагалі треба відмовитися від демонстрації американських мультфільмів дітям такого раннього віку. Зазвичай ця продукція неякісно дубльована, герої говорять гугнявими голосами перекладачів, за динамічністю ці картини можна порівняти хіба що з атомною війною: епізоди змінюються настільки швидко, що маленька дитина просто не може слідкувати за розвитком сюжету. Перегляд мультфільмів добре розвиває уяву дитини, ознайомлює її з тими поняттями, яких вона ще не знає.

Проте показ мультфільмів ні в якому разі не заперечує читання книг і не може його замінити. Адже для дитини момент, коли мама чи тато читають їй казки — не лише пізнання нового, не лише залучення до світу читання, але й спілкування з батьками, котрого насправді у житті сучасних дітей буває не так вже й багато. Крім того, саме читання вчить дитину слухати і уявляти те, чого вона не бачить. Спробуйте прочитати дитині казку чи оповідання, а потім попросіть її намалювати те, що вона почула. Така вправа добре розвиває уяву, пам’ять і фантазію.