Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:14

Дитина боїться, що з неї сміятимуться

Дочка (чотири роки), збираючись у дитячий садок, почала дуже вередувати, тому що вона хоче одягатися тільки в той одяг, який їй подобається. Мені здається, що це сталося через нашу бабусю, яка з будь-якого приводу обсмикує дитину і залякує: «Будеш брудною, діти сміятимуться. Плакатимеш, діти сміятимуться». Тепер дочка так і говорить: «Це плаття не надіну, а то діти сміятимуться». Як мені поводитися?

Поговорити з бабусею і переконати її припинити залякування дитини і нав’язування їй такого стереотипу поведінки. Чому з дитини хтось повинен сміятися? Адже примусити дочку зробити те, що потрібно (вмиватися, одягнутися, скласти іграшки) можна і без залякування. Наприклад, чим поганий аргумент, що умиватися потрібно для того, щоб бути красивою? Просто потрібно хвалити дитину за зроблену справу, тоді і без залякування вдасться обійтися.

Вибір одягу теж відповідальна справа. Може видатися дивним пропонувати чотирирічній дитині вибирати собі одяг. І все-таки поставтеся до своєї дитини з повагою. Уранці, збираючи дочку в дитячий садок, запропонуйте їй вибрати з двох комплектів одягу один. Адже це абсолютно нормально для вас, коли ви вибираєте зі свого гардероба ті речі, які відповідають вашому сьогоднішньому настрою. Чому ж ви не вважаєте нормальним дати вибір своїй дитині?