Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 13:58

Дитина викидає іграшки із ліжечка

У мене семимісячний син. Нещодавно він навчився стояти у ліжечку і тепер однією рукою тримається за бильця, а іншою із задоволенням викидає іграшки. Так триває доти, доки не викине останню іграшку.

Тобто він ними не грається, а просто викидає. Потім малюк кричить, вимагаючи, щоб я йому поклала усе назад у ліжечко. І так повторюється багато разів. Що це за гра? Я думала, що діти повинні торохтіти брязкальцями чи пищати гумовими іграшками.

Насправді малюки нікому нічого не винні. Швидше за все, синочок вже «наторохтівся» брязкальцями і дослідив усі властивості гумових іграшок: і на дотик, і на зуб. Тепер, коли у малюка виходить не лише сидіти, але й стояти, хоча й з опорою, він сам може оглядати довкілля і змінювати навколишній світ. Саме з такою метою він викидає іграшки за ліжечко.

Викидає-іграшкиА ще він помітив: якщо викинути усі іграшки і трохи покричати, то прийде мама й усе збере. Тобто малюк зрозумів, якою дією він може домогтися свого. Але в цій поведінці немає нічого поганого. Просто ваша дитина росте й досліджує світ, що іі оточує. Якщо вам дуже набридло збирати іграшки, то можете удатися до таких хитрощів, які вигадали одні мої знайомі батьки: прив’яжіть кілька іграшок на мотузочки й закріпіть ці мотузочки на ліжечку. Малюк буде викидати брязкальця, а ви покажете, як можна дістати іграшку, підтягуючи мотузочок до себе. Дуже швидко малюк зрозуміє, як використовувати таке пристосування і якийсь час із задоволенням буде гратися сам, викидаючи й дістаючи іграшки.