Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:04

Дитина вирвала зі щоденника сторінку з двійкою

Синові сім років, він навчається в першому класі. У нас непогана вчителька, досвідчена і досить строга. Сказати, що син її боїться, я не можу, так, побоюється іноді, але в школу йде із задоволенням. Удома ми його за оцінки не сваримо, можемо запитати, що одержав і за що, більше хвалимо, та й поганих оцінок він не одержував. А тут одержав двійку за те, що не виконав домашнього завдання, і тихцем вирвав сторінку зі щоденника. Я, звичайно, це помітила і почала його сварити, а він розплакався. Тепер боїться йти до школи, тому що і вчителька його сваритиме. Як мені пояснити синові, що тому, що він вирве сторінку, оцінка все одно нікуди не дінеться?

Я так зрозуміла, що це у вашого сина перша погана оцінка? Для маленького першокласника будь-яка погана оцінка, не говорячи вже про двійку,- це цілком серйозний стрес. Якщо ви увесь час говорите синові, що потрібно обов’язково добре вчитися, що бути двієчником — це жахливо, і те саме йому говорить учитель, то у нього сформувався образ двієчника — пропащої дитини, яку ніхто не любить. Взагалі, в більшості шкіл сьогодні першокласникам оцінок не ставлять. І це правильно. Такий підхід до навчання — гуманніший по відношенню до дітей, тому що в шість-сім років вони ще не готові сприймати оцінку.

вирвала зі щоденника сторінку з двійкоюНавіщо вчитель використовує оцінки в своїй роботі? Ні для батьків, ні для вчителів не секрет, що двійки дітям ставлять не тільки з метою оцінити дитячі знання, а ще й для того, щоб підтримувати дисципліну в класі: розмовляв на уроці — одержуй двійку, не встиг підготуватися до уроку — знову двійка. Щоб одержати гарну оцінку, дитина повинна виконати завдання без помилок. Але ж так не буває! Дитина вчиться, а навчання не може бути без помилок. І щоб бути успішним, маленькому школяреві потрібна підтримка, краще словесна. Подивіться, як діє на дитину похвала: «Ти впорався, молодець!», «Сьогодні ти розв’язав задачу швидше, ніж учора, а, головне, правильно».

Головне, щоб самі батьки розуміли, що одержати двійку — це не так страшно. Адже дитина ще зовсім мала, вона може забути про домашнє завдання, розгубитися на уроці, просто не захотіти відповідати. І якщо ви почнете дитину сварити, соромити за погані оцінки, то, найімовірніше, вони у нього з’являтимуться й надалі.

Поговоріть із малюком. Поясніть, що як робота не зроблена або зроблена погано, то, справді, можна одержати погану оцінку. Але найважливіше те, що тепер він не знає чогось важливого і цікавого. Ось тут і знадобиться ваша допомога. Допоможіть йому виконати пропущене домашнє завдання або повторно розглянути незрозумілу для нього тему.

Говорити дитині: «Що там, двійка! Не турбуйся, нічого страшного в цьому немає, я теж у дитинстві одержувала двійки» не треба. Раз учитель оцінює роботу учнів, не можна говорити дитині, що оцінка не має значення. Все-таки малюк повинен розуміти, що є негативні наслідки його дій.

З’ясуйте, якої позиції дотримується вчителька. Поговоріть із нею і поясніть вчинок дитини, щоб вона його не сварила. Для того, щоб надалі у дитини не виникало бажання виривати зі щоденника сторінки з поганими оцінками, вам потрібно встановити з малюком довірчі відносини. Хай дитина знає, що зі своєю проблемою вона завжди може до вас прийти, і ви їй допоможете.