Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:12

Дитина вищипує вії та брови

Нещодавно я помітила, що моя п’ятирічна донька вищипує собі вії та брови. Я запитувала у лікаря, у виховательки, але ніхто не знає, що це таке і чому виникла ця звичка. Зазвичай така поведінка виникає у дитини тоді, коли я їй щось говорю. Раніше нігті гризла, тільки-но цього позбулися, а зараз нова напасть. Що з цим робити, я не розумію. До кого потрібно звертатися, якщо до лікаря, то до якого?

Допомогти вам без консультації дуже складно. Вищипування волосся, або трихотиломанія, як і обгризання нігтів, буває ознакою високої тривожності, сильної невротизації як у дітей, так і у дорослих. Трихотиломанія — це нав’язливе вискубування волосся, брів або вій. У деяких дітей навіть спостерігається деяке зниження больової чутливості саме до виривання волосся. Дитина робить це несвідомо, ніби автоматично, якщо батьки роблять йому зауваження, то вона іноді кричить і сердиться.

Напевно, ви робили дочці зауваження, сварили її за те, що вона гризла нігті, і тепер одна невротична звичка змінилася іншою, адже причину ви так і не усунули.

Причиною такої поведінки може бути якась стресова ситуація, конфлікт з однолітками, сварки між батьками, свідками яких виступає дитина, дуже жорсткі вимоги дорослих, фізичні покарання, відчуття непотрібності і дефіцит батьківської уваги.

Звичайно, увага мами і тата, чуйне ставлення не будуть зайвими в такій ситуації. Але краще звернутися до фахівця, наприклад, дитячого психолога або психоневролога, тому що ваш випадок потребує допомоги. Швидше за все, вам запропонують спільні психотерапевтичні заняття (мама з дитиною). Майте на увазі, що чим раніше ви почнете вирішувати проблему, тим легше буде вам з нею впоратися.