Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:23

Дитина гризе нігті

Моя донька дуже гризе нігті, причому робить це кожну вільну хвилину, і ніякі зауваження не допомагають. Я навіть намагалася мазати їй нігті спеціальною гіркою рідиною, котру купила в аптеці, але результат той самий. Що робити з цією шкідливою звичкою ?

Насамперед, зробити паузу, не вживати поки що ніяких заходів, а спробувати проаналізувати не тільки поведінку дитини, але й свою, та й усіх дорослих, котрі беруть участь у вихованні дитини. Причин того, що дитина гризе нігті, може бути багато. Наприклад, дівчинку щось налякало, щось постійно непокоїть. Імовірно, вона боїться мами чи тата, котрі надто різко відреагували на її поведінку, або дитину налякав епізод із мультфільму, який вам видався цілком безпечним. Зазвичай, різкі зауваження і крики можуть лише ускладнити звичку чи призвести до того, що дитина буде гризти нігті в якомусь усамітненому місці.

Спробуйте усунути усі моменти, які можуть непокоїти дитину, налагодьте режим дня, якщо донька ходить до дитячого садочка, розпитайте її, може, причина тривоги саме там: підвищує голос вихователька, ображає хтось із дітей. Якщо це так, то треба поговорити з вихователем, іноді навіть доводиться змінювати дитячий садочок.

Якщо ви помічаєте, що звичка ускладнюється, то необхідно звернутися до психолога.