Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:06

Дитина гризе олівці

Дочка, коли робить уроки, просто з’їдає олівці. Вона замислюється і починає гризти кінчик олівця. Вчителька говорить, що на всіх уроках відбувається те саме. Якщо їй робиш зауваження, то вистачає ненадовго. Нігті дочка ніколи не гризла, вчительку дуже любить. Я ходила навіть на урок, щоб подивитися, як вона там поводиться. Дочка з цікавістю бере участь в уроці, тільки починає нервуватися, коли її викликають до дошки: смикає спідницю і волосся, не відразу починає говорити. Олівці гризе, я це сама побачила. Що з цим робити?

Ця проблема трапляється досить часто, особливо зі школярами-по-чатківцями. Чого тільки не вигадують винахідливі батьки: замінюють дерев’яні олівці металевими із висувним грифелем, купують ручки з наконечниками у вигляді веселих звіряток, і навіть із перами.

Дитина гризе олівціТі дорослі, яких ця дитяча звичка дуже дратує, намагаються забороняти дитині гризти олівці, карають, намащують кінчики олівців чимось гірким. Але все безрезультатно! Дитина вперто гризе все, що потрапляє їй у руки. Мені запам’ятався випадок, коли дитина після заборони батьків гризти олівці почала гризти металевий пенал.

Причина шкідливої звички — надлишок тривоги і напруження, від яких дитина намагається позбавитися таким ось незвичайним способом. Можливо, у цей момент дитина переживає невпевненість у своїх силах, страх. Постежте, може, темп уроку для вашої дитини дуже швидкий, а може, вона ще не може відповідати біля дошки.

Звичка гризти олівці або ручки може виявлятися у дитини тільки в школі або тільки вдома, а може виникати і там, і там. Важливо створити вдома для дитини такі умови, щоб вона могла розслабитися, зняти тривогу і напруження. Дуже допомагають у таких випадках заняття спортом, наприклад, плаванням чи гімнастикою.

Ви помітили, що проблема виникла одночасно з тим, коли дитина пішла до першого класу. Це означає, що саме школа стала джерелом стресу для вашої дочки. Тому не кричіть на дитину, не ускладнюйте і так тривожний стан. Виявіть терпіння і розуміння. Якщо дитина виконує домашнє завдання вдома, стежте, щоб олівець або ручка не були постійно в руках у дитини: поки вона обмірковує спосіб розв’язання задачі або вчить вірш, непомітно візьміть олівець і покладіть поряд.