Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:33

Дитина довго не засинає

Порадьте, що робити. Мій син трьох з половиною років увечері засинає по півтори-дві години. Увесь вивернеться, доки засне, себе і мене змучить. Вранці його, звичайно, не піднімеш. Ходили до невропатолога, лікар сказав, що у дитини все гаразд і порадив давати дитині заспокійливий чай. Цей засіб не особливо допомагає. З чим може бути зв’язано таке порушення?

Добре б задати вам кілька уточнювальних запитань, щоб зрозуміти, як поводиться малюк удень. Наприклад, в якому настрої він звичайно прокидається? Чи легко заспокоюється, якщо нервується? Коли він грає в рухомі ігри, чи легко його втихомирити? Справа в тому, що така поведінка у момент засинання характерна для гіперактивних дітей, і мамам потрібно враховувати такі особливості своєї дитини.

У будь-якому випадку, є кілька загальних порад для всіх батьків, діти котрих важко засинають.

Телевізор, рухомі ігри, сімейні конфлікти — ось чого бути не повинно. Причому, сімейні конфлікти можуть зіпсувати сон малюка, якщо вони виникають у будь-який час, а ось телевізор дивитися і бігати не потрібно після шести вечора, тому що, швидше за все, вашій дитині потрібно півтори-дві години, щоб угамуватися.

Отже, почніть із режиму дня, тобто з того, що ви його переглянете. Уранці підйом не пізніше 7.30-8.00. Обов’язково ранкова гімнастика. Загальний час прогулянок на день повинен складати не менше двох-трьох годин, а в літній час навіть більше.

Зверніть увагу на те, що саме дивиться ваша дитина по телевізору: ніяких дорослих фільмів, недитячих телепередач або новин вона дивитися не повинна. Для таких дітей, як ваш син, 20 хвилин телевізійного часу в першій половині дня цілком достатньо.

Будь-які рухомі ігри дитина повинна припинити до шести годин вечора. Це стосується і спортивних тренувань, і виконання домашніх завдань.

Вечір у дитини повинен бути зайнятий спокійними іграми, прогулянкою перед сном, можете почитати малюкові цікаву книжку, зробити легкий масаж, увімкнути негучну музику. Допомагає розслабитися і тепла ванна перед сном. Щоб полегшити засинання, посидьте поряд із дитиною, погладьте її руки, голову. Засинати дитина повинна в тиші, а не в шумі увімкненого телевізора. Світло в дитячій повинне бути вимкненим, можете залишити неяскравий нічник, якщо дитина боїться засинати в повній темноті.

Не кричіть на малюка, не звинувачуйте його в тому, що він ніяк не засинає. Дайте дитині м’яку іграшку, це заспокоїть її і налаштує на спокійний лад.