Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:33

Дитина дуже швидко та нерозбірливо говорить

Доньці п’ять років. Вона говорить дуже швидко. Її мовлення схоже на якусь скоромовку. А часом вона затинається, робить великі паузи. Скажіть, це проблема, з якою ми можемо розібратися самі чи нам потрібен спеціаліст, наприклад, логопед?

Почніть із себе, тобто з родини. Зверніть увагу на те, як розмовляють ваші домашні. Швидше за все, хтось із членів сім’ї говорить саме так — швидко і незрозуміло, а дитина копіює дорослого, бо вона звикла до такого темпу мовлення, чула, що звуки вимовляються саме так. До логопеда, безперечно, сходіть. Він підкаже вам спеціальні вправи, які зроблять мовлення дитини плавним.

А ще зверніть увагу на режим дня вашої донечки, на те, як вона реагує на яскраві враження, наскільки вона емоційна. Таке швидке мовлення властиве саме емоційним малюкам, дуже чутливим до нових вражень. Це означає, що спілкуватися з такими дітьми треба дуже дбайливо. Не повинно бути надлишкових вражень. Перегляд телевізора краще замінити спокійною прогулянкою, заняття з карате — плаванням, перед сном не гратися у рухливі ігри, а почитати тиху казку. Домовтеся з донькою про спеціальні знаки. Скажімо, якщо вона буде дуже поспішати і хвилюватися, ви подасте умовний сигнал (підморгнете). І це буде знак: стоп, треба трохи загальмувати, говорити повільніше. Читайте доньці вголос, причому ваше читання повинно бути плавним, без стрибків і тривалих пауз.