Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:18

Дитина засинає лише у колясці

Мій тримісячний син засинає тільки у колясці, коли я його колишу, причому трясти доводиться немало, удома навіть доводиться створювати штучні перешкоди. Якщо я кладу його у нерухоме ліжечко, то він плаче і ніяк не засинає. Скажіть, може, шкідливо так його колихати?

Коли малюк ще жив у вашому животику, то постійно відчував поштовхи й погойдування, хіба що за винятком того часу, коли ви спали. Адже мама вела доволі активний спосіб життя: ходила, виконувала фізичні вправи. Звичайно, у мами він був захищений навколоплідними водами, які робили погойдування плавними. У багатьох культурах віддавна прийнято було заколихувати немовлят у люльках чи колисках. Спеціалісти вважають, що усі ритмічні рухи допомагають синхронізувати роботу головного мозку дитини та його внутрішніх органів.

Проте поступово потрібно привчати дитину засинати без інтенсивного заколихування. Сон — це природня людська потреба, і немає необхідності до нього привчати спеціально. Якщо ви дотримуєтесь режиму дня, даєте дитині вволю виявити свою рухову й емоційну активність, надихатися свіжим повітрям, то ніякі додаткові засоби для засинання їй не будуть потрібні.

Щоб відучити малюка від «тряски» під час засинання, починайте потроху скорочувати амплітуду колихання коляски. Діти дуже добре сплять на відкритому повітрі, тому частіше виставляйте коляску з дитиною на балкон.

Деякі батьки вважають: щоб дитина краще засинала, її треба як слід «утомити» перед сном, і тому все активне спілкування, ігри вони залишають на вечір. Це помилка. Маленька дитина ще не може швидко переключитися з ігри на відпочинок, тому, надмірно збуджена, може довго не засинати і взагалі, поводитися неспокійно.

Атмосфера перед сном повинна бути спокійною і звичною, тоді у дитини виробляється стереотип поведінки: після прогулянки, вечері і купання потрібно спати.

Якщо ви все робите розумно, а дитина все-таки без сильного колихання заснає дуже погано, тоді проконсультуйтеся з лікарем.