Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:46

Дитина засинає і смикає маму за вухо

Донечка, коли засинає (їй рік і дев’ять місяців), увесь час смикає мене за вухо. Смішно ніби, але мені вже не до сміху. Справа в тому, що я її «присипляю», лягаю поряд, і якщо не дозволити їй триматися за вухо, то вона зовсім не засне. Чому у неї така звичка і як її відучити?

Справді, це не смішно. Усі малюки діляться на тих, хто спокійно засинає сам (поклала мама, поцілувала, світло вимкнула і пішла, а дитина полежала та й заснула спокійно), і на тих, кого потрібно «укладати». Ось ці утомливі вечірні укладання відомі дуже великій кількості батьків. Дитина ніяк не хоче залишатися в кімнаті сама, вона крутиться в ліжечку, просить її погладити, заспівати пісеньку, смикає батьків за вуха, за ніс, за волосся (тут варіацій багато).

Буває таке у гіперактивних дітей, які не можуть заспокоїтися відразу. Їм потрібен час, щоб перейти від неспання до сну. Своє збудження вони і намагаються зняти тим, що смикають батьківське вухо.

Начніть з того, що нормалізуйте режим дня: перенесіть всі рухливі і збудливі ігри на якийсь час до 18.00. Нехай час до сну буде відведений для спокійних занять. Почитайте спокійну книжку, погуляйте і подихайте свіжим повітрям, заспівайте колискову, зробіть легкий заспокійливий масаж.

Перед тим, як лягти спати, дайте малюкові можливість вибрати м’яку іграшку, яку він візьме з собою в ліжечко. М’яко, не наполягаючи, спробуйте перевести дитячу руку зі свого вуха на м’яку іграшку. Можливо, вам знадобиться якийсь час, щоб «звільнити» своє вухо від міцних ручок, але рано чи пізно у вас це вийде.