Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:00

Дитина злиться, якщо у неї щось не виходить

Коли у дочки щось не виходить (зібрати конструктор, намалювати коло, одягати панчохи), вона дуже сердиться, нервується, починає все кидати і ламати. Дочці зараз чотири роки. Якщо я її заспокоюю, вона удає, що не чує, і продовжує розпочате далі. Як потрібно поводитися з дитиною, коли вона нервується? Як навчити її по-іншому реагувати на власні невдачі?

Усі діти різні. Один терпляче будуватиме башту з кубиків, дивитиметься, як розсипається неміцна конструкція і спокійно починати спочатку. Інший із шумом і криком почне кидатися кубиками, сердитися, що його робота зіпсована. Чому ж діти по-різному можуть реагувати на одну й ту саму ситуацію? Усе залежить від того, який тип темпераменту переважає у вашого малюка. Психологи визначають темперамент як природжений набір якостей, від яких і залежить реакція на ту чи іншу ситуацію.

Визначити темперамент вашої дитини можна тоді, коли у неї активно розвиватимуться мовлення і спілкування, тобто приблизно в рік-два.

Ваша дитина прагне активно заявити світові про свої відчуття, шумно виявляє свої емоції, не стримує своїх дій? Тоді, швидше за все, ваш малюк — холерик. Тобто, у нього переважає холеричний тип темпераменту, адже чистих типів не буває, психологи вважають, що в кожній людині поєднується кілька типів.

Як поводяться діти-холерики? Вони дуже активні, рухливі, прагнуть завжди досягати своєї мети. Але їм дуже складно доводити розпочату справу до завершення, бо не вистачає терпіння. Діти-холерики люблять, щоб довкола них було якомога більше глядачів, уникають самотності. Їх дуже важко заспокоїти, якщо вони збуджені.

Як же виховувати таких дітей? З раннього віку потрібно пропонувати дитині такі ігри, які вимагають концентрації уваги і посидючості (наприклад, настільні ігри, ліплення, аплікацію, конструювання і так далі). Водночас, діти-холерики потребують фізичного навантаження для того, щоб мати можливість знімати фізичне напруження.

Учіть дитину стриманості і терпимості. Своїм особистим прикладом показуйте, що будь-яка робота повинна бути завершена. Оскільки холерики, як правило, не вміють стримувати свої емоції, пояснюйте дитині, як вона може керувати своїми відчуттями.

Якщо ви думаєте, що холерика можна перетворити на сангвініка, то глибоко помиляєтеся. Тиском і покараннями ви можете тільки залякати дитину.