Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:36

Дитина мучить тварин

Здається, у нас катастрофа. Син увесь час мордує кішку. Синові чотири роки, не можна сказати, що він нічого не розуміє. Я його сварю, звичайно, бо дивитися на це спокійно неможливо, тому тепер він намагається тягати її за хвіст тоді, коли мене немає вдома або я не бачу. Карала, в куток ставила, навіть нашльопала, все безрезультатно. Пояснювала, що Маврі боляче, що вона жива — результат той самий. Просто садист якийсь росте. Що робити?

Не потрібно відразу відносити дитину до категорії «погані діти», інакше — коло замкнеться. У чотири роки малюк ще може і не розуміти, що робить тварині боляче, проте, побачивши вашу негативну реакцію і одержавши покарання, тепер він може діяти вам наперекір.

Якщо поговорити з дорослими людьми, то виявиться, що чимала їх кількість у дитинстві не дуже добре (м’яко кажучи) ставилися до своїх домашніх тварин. Але це ж не призвело до того, що вони всі стали жорстокими дорослими.

Дитина мучить тваринЯкщо ж дитина розуміє, що завдає тварині болю, тоді потрібно задуматися про причини. Можливо, спровокувати напад дитячої агресії могли сімейні сварки батьків, стрес у житті дитини, конфлікти з батьками. Таку поведінку дитини залишати без уваги не можна, краще сходити на консультацію до дитячого психолога, який допоможе визначити причини дитячої агресії.

Щоб дитина не ставилася до тварин агресивно, пояснень мало. Якщо малюк братиме участь у догляді за твариною, годуватиме її, гулятиме з нею, то він відчуватиме себе захисником і буде менше знущатися з кішки чи собаки.