Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:09

Дитина не вміє зав’язувати шнурки і застібати ґудзики

Синові вже майже шість з половиною років, але для нього проблема — застібати ґудзики. Він робить це дуже довго, виходить неправильно, доводиться починати спочатку. А шнурки взагалі не уміє зав’язувати, ми купуємо йому взуття на липучках і «блискавках». Чоловік реагує на це дуже спокійно і говорить, що незабаром шнурків взагалі не буде і вчити немає потреби. А я навчаю сина, і все безрезультатно. Підкажіть, як нам навчити сина, йому це дуже заважає в школі, він нічого не встигає, на уроки запізнюється.

Ви абсолютно маєте рацію, навчити дитину цих, на перший погляд, нехитрих операцій потрібно обов’язково. Адже в житті різні ситуації трапляються, і не завжди застібка може виявитися на липучках або на «блискавці».

І застібання ґудзиків, і зав’язування шнурків — все це з розряду навичок самообслуговування. Навчання цих дій — важливий етап у розвитку дитини. Крім того, ці дії допомагають розвивати дрібну моторику дитини, яка їй стане в нагоді, коли вона почне вчитися писати. Та й на розвиток мовлення моторика теж впливає.

Терпіння вам знадобиться, це точно. Ви можете показувати малюкові, як саме потрібно зав’язувати і застібати. Хай він пробує сам, а ви його хваліть. Між іншим, продаються спеціальні ігри-шнурування, які можна пропонувати дітям з раннього віку (навіть до року), і тоді у вас буде значно менше проблем із зав’язуванням шнурочків.

Дитина навчилася застібати ґудзики, але робить це дуже поволі, і ви хвилюєтеся, що син запізнюється на урок? Приходьте в школу раніше, щоб малюк міг без поспіху роздягтися і скласти свої речі. З часом у нього все виходитиме значно швидше, тому що він дорослішатиме, і рухи його рук ставатимуть більш спритними і точними.