Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:13

Дитина не захищається

Син (шість років) не захищається від своїх кривдників. Причому, ми йому навіть «офіційно» дозволили бити дворового бешкетника. Ніби і сил у нього вистачає, але він вважає за краще уникати відкритих зіткнень із хлопцями. Може, віддати його на яку-небудь боротьбу?

А син сам переживає, що він не може захищатися? Він скаржиться вам на своїх кривдників? Як ви зазвичай поводитеся в ситуації, коли бачите, що дитину кривдить хтось з однолітків?

У кожній такій ситуації, коли дитина не може себе захистити, потрібно розбиратися окремо.

Дуже часто багато мам (рідше, тата) не давши своїй дитині можливості виявити себе — домовитися або захиститися, самі виступають на захист свого «безпорадного» і такого «маленького» малюка. І дитина наступного разу вже мимовільно озиратиметься у пошуках старшого захисника. Навіщо ж їй боротися самій, якщо мама завжди напоготові.

Іноді батьки, самі того не помічаючи, ставлять дитині блокування фізичних методів дії. Вони говорять їй: «Не бийся», «Не кривдь молодших», «Не розпускай руки». І дитина запам’ятовує ці слова дуже добре. А тому в той момент, коли навіть просто потрібно показати кулак, лякається і тікає.

Є малюки-конформісти, які просто з народження мають такий миролюбний характер. Причому переробити їх практично неможливо. З усіх конфліктних ситуацій вони намагаються виходити мирним шляхом. Що ж, такі люди теж дуже потрібні. Якби їх не було, то, мабуть, наш світ постійно перебував би у стані війни. Спілкуючись із цими дітьми, важливо приймати їх такими, які вони є, і не ламати їхній характер.

Говоріть з дитиною. Спробуйте розібрати з сином ситуацію, в якій його скривдили. Запитайте малюка про його відчуття, наведіть приклад зі свого дитинства, запропонуйте варіанти виходу з конфлікту. Не варто наполягати саме на «кулачному» способі, можливо, вашій дитині буде простіше і зручніше переконати кривдника словом. До речі, ще однією причиною невміння давати відсіч може бути домінуюча позиція батьків.

Дитина не відчуває себе сильною, сміливою, упевненою в собі, ось і не може відповісти тому, хто її кривдить.

Щодо спортивної секції, то заняття бойовими мистецтвами корисні з погляду підтримки здоров’я і розвитку сили волі. До речі, грамотні тренери вчать не використовувати прийоми з метою нападу. А ось упевненості в собі такі заняття можуть додати.