Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:29

Дитина не малює себе

У дитсадку дітям запропонували намалювати свою сім’ю. Моя дочка (п’ятьроків) намалювала всіх, навіть кішку з собакою, окрім себе. «Са-диковий» психолог нам суворо сказала, що це ми до дитини погано ставимося, і дочка відчуває свою відірваність від сім’ї. А ми її дуже любимо і разом увесь час, всі вихідні, всі свята, і у відпустку тільки утрьох. Може, дитина просто себе забула намалювати та й усе?

Може, і забула, перевірити це не важко. Попросіть дочку намалювати вдома який-небудь спільний сімейний сюжет. Наприклад, наша сім’я на відпочинку або наша сім’я у вихідний. Якщо знову на малюнку не буде автора, то, можливо, психолог і має рацію.

Як правило, якщо дитину запитати, чому вона себе не намалювала, то вона скаже, що випадково забула або вигадає історію, куди вона вирушила і чому її немає на малюнку.

Дитина не малює себеІнтерпретація такого малюнка, де намальовані усі члени родини, але немає самої дитини, як правило, така. Швидше за все, малюк переживає якісь труднощі у відносинах зі своїми близькими. Можливо, зовсім недавно у нього був якийсь конфлікт із татом або мамою. «Мені тут не дуже добре»,- ніби говорить дитина своїм малюнком. Буває, що таке зображення з’являється після того, як хтось із батьків необережно сказав дитині: «Ти нас ганьбиш. Ти ганьбиш нашу сім’ю». І він сам викреслив себе з сім’ї.

Ви говорите, що приділяєте дочці дуже багато уваги і проводите разом чимало часу. Поговоріть із нею, запитайте, чи сумує вона за вами, як їй самій хотілося б проводити вільний час із батьками. Іноді, навіть перебуваючи разом з дитиною, ми зайняті своїми справами, хоча формально ми можемо сказати, що провели вихідні з сім’єю. Поставтеся до дитячого малюнка як до барометра ваших сімейних відносин, не ображайтеся на психолога, а краще спробуйте скоригувати ситуацію, що склалася.