Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:56

Дитина не розмовляє

Дочці майже два роки, але вона майже не розмовляє. Були у невропатолога, лікар сказав — нічого страшного, іноді так буває, що дитина мовчить-мовчить, а потім починає говорити відразу реченнями. Але я дуже хвилююся, підкажіть, до якого віку все-таки чекати цього мовного «прориву»?

Ви маєте рацію у ваших тривогах. І хоча зовсім не факт, що не відбудеться так, як прогнозує лікар, мама передусім повинна прислухатися до своєї інтуїції. Щодо мовного розвитку, то ось на що потрібно звертати увагу з самого народження: чи в перші місяці життя звертає дитина увагу на мовлення, звернене до неї? Вже до кінця першого року малюк повинен відгукуватися на своє ім’я і розуміти основні не «можна». До 13 місяців словарний запас повинен складатися хоча б із двох слів. Якщо такого не відбулося — звертайтеся до фахівців. У два роки малюк повинен обов’язково реагувати на прохання дорослого: «Дай ведмедика!», «Віднеси ложку». А в два з половиною роки дитина повинна оволодіти фразами, які складаються хоча б з двох слів.

Проаналізуйте мовний розвиток своєї дитини за цими параметрами. Вас щось бентежить? Тоді звертайтеся до дитячих психоневрологів, психологів, логопедів. Вони допоможуть правильно поставити діагноз і навчать дитину говорити, принаймні, ви не будете самотні.