Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:11

Дитина пережила стресову ситуацію

Дочці зараз шість років. Півроку тому вона дуже злякалася, коли вони разом із татом відвідали «кімнату страху» в Луна-парку. Коли вони вийшли з атракціону, у неї була істерика, чоловік дуже довго не міг доньку заспокоїти, вона плакала до гикавки. Після цього вона почала боятися залишатися в кімнаті сама, засинати самостійно, навіть у туалет з нею доводиться ходити. Тепер вона взагалі не хоче гуляти ніде, окрім нашого двору, відмовляється від походів у цирк чи зоопарк, може без причини заплакати і, взагалі, стала дуже вразливою. До цього випадку вона була абсолютно нормальною, веселою і життєрадісною дитиною. Як допомогти дочці забути негативні враження?

Те, що відбулося з вашою дочкою інакше, як стресом, не назвеш. І ваші дії повинні бути такими, щоб зняти наслідки цієї стресової ситуації. Тепер уже пізно говорити про те, що п’ятирічну дитину не можна водити в «кімнату страху», адже цю розвагу не завжди спокійно переносять навіть дорослі. А ось іншим батькам потрібно знати, що є такі атракціони, які замість користі й емоційної радості можуть завдати дитині шкоди і підвищити її тривожність. До таких належать не тільки «кімната страху», але й деякі гірки і каруселі, які можуть налякати малюка.

Раз так трапилося, і ваша дочка вже перебувала в стресовій ситуації, ваше завдання — допомогти дитині. Стежте за тим, щоб у дитини було нормальне, наповнене позитивними емоціями життя. Ви можете відвідувати театри, ходити в гості. Уникати потрібно тільки особливо сильних переживань, як негативних, так і позитивних.

Не сваріть і не соромте дитину, якщо вона чогось боїться. Не нагадуйте їй про пережиті відчуття. Прагніть відстежувати і прибирати все те, що може нагадати малюкові пережитий страх.

При виведенні зі стресового стану дуже важливий тілесний контакт із дитиною. Обіймайте доньку частіше, давайте відчути, що ви поряд. Розмовляйте з дочкою щиро, прагніть того, щоб ваші відносини завжди були довірчими і відвертими.

Якщо ви бачите, що самостійно не можете впоратися з ситуацією, краще зверніться до дитячого психолога. Тим більше що часу минуло вже немало, а наслідки стресу все ще є.

Вам завжди потрібно враховувати, що у вашої дочки тонка душевна організація, і налякати її може ситуація, яка вам, на перший погляд, може видатися зовсім нешкідливою. Тому усуньте перегляд телепередач для дорослих, мультфільмів, де є сцени агресії, стежте, щоб дитина не була свідком «дорослих» розмов про якісь трагічні події, не беріть дитини на похорони. Все це тільки ускладнюватиме і без того тяжкий емоційний стан.