Дата публикации записи:

22 Ноябрь, 2013 в 13:11

Дитина постійно обіймає дорослих

Моя шестирічна дочка постійно обнімається з усіма дорослими. Як тільки хтось приходить додому, вона обов’язково підходить і обіймає навіть не дуже близьку людину. Любить посидіти на руках, полежати поряд. Навіть учителька в школі говорить, що дочка її постійно обіймає. Може, це вже якесь порушення поведінки? Чому це відбувається і що з цим робити?

Передусім заспокоїться і зрозуміти, що не сталося нічого страшного. Є такі діти, для яких тілесний контакт дуже важливий. Можливо, це відбувається тому, що в сім’ї не прийнято обіймати дитину, гладити її по голові, брати на руки. Але трапляється й так, що мама і тато і по голові гладять, і обіймають часто, а дитина все-таки шукає способу притиснутися до дорослого або обійняти кого-небудь. Такі діти можуть попросити батьків: «Обійми мене, погладь мене», можуть приходити спати в батьківське ліжко. Це означає, що їм не вистачає уваги з боку дорослих і саме через тактильні відчуття вони намагаються самостійно компенсувати цей дефіцит.

Кожний із нас по-різному сприймає інформацію, яку він одержує з навколишнього середовища. За тим, який канал провідний, усі люди поділяються на візуалів (тих, які сприймають інформацію за допомогою зору й орієнтовані на зорові образи), на аудіалів (тих, які сприймають інформацію за допомогою органів слуху й орієнтовані на слухові образи) і кінестетиків (тих, які сприймають інформацію в основному через інші відчуття — дотик, нюх, смакові рецептори і так далі). Швидше за все, ваша дочка належить саме до кінестетиків, тому для неї надзвичайно важливі саме тілесні дотики у будь-якому вигляді.

За допомогою дотиків, рухів, жестів діти-кінестетики пізнають навколишній світ. Зверніть увагу, такі малюки люблять до всього торкатися, нову іграшку або книжку вони можуть навіть понюхати або покусати, щоб скуштувати на смак. Кінестетики починають ходити раніше, ніж інші діти, вони активні й рухливі. Спілкуючись, ці малюки дуже часто вступають саме в тактильний контакт, зачіпають співбесідника, обіймають його, беруть за руку.

Не відмовляйте дитині в тілесному контакті. Зверніть увагу на те, чи часто ви гладите дочку по голові, обіймаєте за плечі, берете на руки. Хай у вас буде такий час протягом дня, наприклад, увечері, перед сном, коли ви сидите поряд і просто тримаєтеся за руки. Якщо у вас хлопчик, якому теж не вистачає тілесного контакту, то з ним може запросто жартома поборотися тато. Не можна відштовхувати дитину, говорити їй, що вона вже доросла й обніматися на людях не прийнято.