Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:00

Дитина почала боятися чужих людей

Доньці майже дев’ять місяців. Чомусь останнім часом вона почала дуже боятися чужих людей. Якщо хтось приходить до нас у гості, вона плаче, проситься на руки і наполегливо вимагає віднести її в іншу кімнату. Раніше усе було нормально, донька любила, як з нею хтось розмовляв, усім посміхалася. Няня переконує, що ніяких переляків не було, все, як завжди, і сталося це якось раптово. А я думаю, що дівчинка чогось все ж таки злякалася, і няня просто не хоче мені про це говорити, щоб її не сварили. І все ж таки, як навчити дитину не боятися сторонніх людей?

У психологів навіть є таке поняття, як «страхи восьми місяців». Кожна дитина індивідуальна, але приблизно у віці семи-десяти місяців малюки починають ділити оточуючих на «своїх» і «чужих». До «чужих» можуть легко потрапити навіть близькі родичі, яких дитина бачить зрідка. Оточуючих малюки зустрічають криком і плачем. Це можна пояснити тим, що дитина переживає відчуття страху і тривоги, бачачи людину, яка відрізняється від мами, а це означає, що дитина боїться раптового впливу цієї нової людини.

Саме в цьому віці малюки починають ходити за мамою «хвостиком», нікуди її не відпускають. Така поведінка може спостерігатися у хлопчиків до трьох років, а у дівчаток — до двох з половиною років. Природа цього страху пояснюється тим, що дитина відчуває неспокій і самотність, якщо порушується її візуальний чи тілесний контакт із близькою людиною.

Щоб зняти дитячий страх, поговоріть із тією людиною, котру збираєтеся запрошувати до себе в гості. Дайте гостю невелику інструкцію — як поводитися з дитиною. Нехай спочатку не намагається спілкуватися з малюком, а просто спокійно посидить і подивиться. А ви в цей час будете поряд із дитиною, краще — тримати її на руках. Хай поки що малюк звикне до нової людини, побачить, що мама з нею спілкується, мама спокійна, вона посміхається, і нова людина безпечна. Потім хай ваш гість запропонує малюкові якусь іграшку, спробує поговорити з ним спокійним голосом.

Зауважте, що діти у такий період дуже бояться залишатися зі сторонніми чи малознайомими людьми наодинці, тому краще не залишайте свого малюка, навіть якщо у вас є нагальна потреба.

Мамам і татам дуже важливо бути особливо уважними до своєї дитини у віці до року. Краще, якщо ви не будете перекладати турботи про дитину на няню чи бабусю, відмовитеся від тривалої відсутності та відряджень, не будете віддавати малюка в дитячий садок, пам’ятаючи про те, що тоді дитячі страхи можуть зберегтися й у старшому віці, а це може завадити нормальному розвитку дитини.

Так що не звинувачуйте у такій дитячій поведінці няню, це просто етап розвитку вашої дитини, і ніякого переляку у вашої донечки не було.