Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 15:02

Дитина розбирає і ламає іграшки

Синочку півтора року. Я помітила, що він іграшками не грається, а намагається їх розібрати і дуже сердиться, якщо якась не піддається, кидає і намагається роздавити. Урезультаті у нас цілих іграшок майже не залишилося: не встигли подарувати, як син відразу розібрав на запчастини. Потім йому стає вже не цікаво, й іграшку можна викидати. Це що? Такі прояви агресивної поведінки? У чому причина дитячої агресії в такому віці?

Така поведінка більше схожа на нормальний прояв дослідницького інтересу у малюка, ніж на агресію. Адже у віці півтора року дитина пізнає навколишній світ у всіх його проявах. Чому малюки дуже люблять залізти до мами на кухню або до тата в комору? Та тому що там для них є багато цікавого. Наприклад, безліч мисок різного розміру, які дивують і тішать дитину не гірше за найкращі іграшки. А гаєчки та гвинтики в батьковій коморі? Це просто чудово!

Дитина розбирає і ламає іграшкиРозбираючи іграшки, дитина пізнає, що ж у них усередині. А оскільки акуратно розібрати їй ще важко, тому що пальчики її ще не слухаються, з’являється ціла купа зламаних іграшок. Хочете, щоб було по-іншому? Щоб таке ставлення до іграшок не перетворилося в майбутньому на звичку, запропонуйте дитині такі іграшки, які їй буде легко розбирати: піраміди, матрьошки, іграшки-вкладки. Підійдуть і конструктори для найменших із досить великими деталями (напис про вік на коробці повинен відповідати вікові вашої дитини).

Не сваріть малюка, якщо він все-таки щось зламав. Повірте, що робить це він зовсім не для того, щоб вам насолити. Окрім справжніх іграшок, ви можете давати дитині для гри якісь предмети побуту, що не містять дрібних деталей і гострих кутів. Ґудзички, нанизані на мотузочок, кухлі, сумка з липучкою, старий телефон — підійде все, чим малюк не зможе поранитися чи зробити собі боляче.

А якщо малюк гнівається, коли якась іграшка не ламається, то це цілком нормально. Насправді, немає нічого дивного в тому, що він виявляє такі емоції. Навпаки, стимулюйте дослідницький інтерес дитини всіма можливими способами й обов’язково хваліть її.