Дата публикации записи:

21 Ноябрь, 2013 в 14:32

Дитина розмовляє своєю мовою

Нашій дитині вже два з половиною роки. Вона досить непогано розмовляє, та чомусь якоюсь своєю тарабарською мовою: абака (собака), бібіка (машина), дьом (ходім). Ми з чоловіком усе розуміємо, бо звикли, а оточуючі не можуть жодного слова зрозуміти. Можливо, ми припустилися помилки, розмовляючи з сином його мовою, і він звик. Незабаром нам іти в дитсадок, як же його там будуть вихователі і діти розуміти? Як виправити ситуацію, що склалася?

Звичайно, необхідно намагатися розмовляти з малюком чітко, не сюсюкати і не використовувати скорочені слова. Але удати зараз, що ви раптом в один момент перестали його розуміти, і примусити говорити правильно не вийде. Процес навчання повинен бути послідовним. Домовтеся зі своїми домашніми, що тепер ви самі не будете використовувати «дитячі» слова і вирази. Ви починаєте правильно і чітко промовляти слова і навіть іноді повторювати їх, щоб дитина запам’ятала, як правильно звучить те чи інше слово. Займіться риторикою із дитиною. Існує багато веселих чистомовок, приміром «Ра-ра-ра, весела гра», скоромовок і віршиків, котрі допоможуть вам навчити малюка правильно розмовляти.

Якомога більше читайте малюкові віршів і казок, щоб він чув красиве і плавне мовлення. Не робіть дитині зауважень особливо у присутності сторонніх, не виправляйте її, а просто вимовте слово правильно і звертайте на це увагу дитини. Хваліть малюка за чітко і правильно вимовлені слова.

І лише потім, поступово ви зможете удавати (та й то не завжди), що чогось не дочули, не зрозуміли у мовленні малюка і просити його ще і ще раз повторити незрозуміле слово. Якщо ви бачите, що ваших зусиль недостатньо, то можете звернутися по допомогу до логопеда, який підкаже вам спеціальні вправи, ігри і заняття.